FRANCUSKA: SOCHAUX POBJEDNIK LIGA KUPA

PARIZ, 18. travnja (Hina/Reuters) - Nogometaši Sochauxa pobjednici su francuskog Liga kupa nakon što su u finalu nakon boljeg izvođenja 11-eraca bili bolji od Nantesa ukupnim rezultatom 5-4. Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1-1 (1-1, 1-1).
PARIZ, 18. travnja (Hina/Reuters) - Nogometaši Sochauxa pobjednici su francuskog Liga kupa nakon što su u finalu nakon boljeg izvođenja 11-eraca bili bolji od Nantesa ukupnim rezultatom 5-4. Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 1-1 (1-1, 1-1).#L# Ovo je prvi trofej za Sochaux još od 1938. godine kada su osvojili naslov prvaka Francuske. Pobjedom u finalu Liga kupa Sochaux se kvalificirao za Kup UEFA sljedeće sezone. U regularnom tijeku dvoboja prvi pogodak postigao je Nantes u 14. minuti preko Gregoryja Pujola, da bi na 1-1 izjednačio Sylvain Monsoreau već u 19. U narednih više od 100 minuat niti jedna momčad više nije uspjela postiči pogodak, te se pristupilo izvođenju 11-eraca u čemu su uspješniji bili igrači Sochauxa. (Hina) xzm yzm