EP U GIMNASTICI: FILIP UDE PETI JUNIOR EUROPE U VIŠEBOJU

LJUBLJANA, 17. travnja 2004. (Hina/STA) - Mladi hrvatski gimnastičar Filip Ude osvojio je peto mjesto u finalu višeboja u juniorskoj konkurenciji na Europskom prvenstvu u Ljubljani, što je pomak za šest mjesta u odnosu na plasman nakon kvalifikacija.
LJUBLJANA, 17. travnja 2004. (Hina/STA) - Mladi hrvatski gimnastičar Filip Ude osvojio je peto mjesto u finalu višeboja u juniorskoj konkurenciji na Europskom prvenstvu u Ljubljani, što je pomak za šest mjesta u odnosu na plasman nakon kvalifikacija. #L# Čakovčanin je najbolje ocjene dobio za vježbe na konju s hvataljkama (9,562) te na parteru (9,350), a najslabije je vježbao na preči (8,125). Naslov europskog juniorskog prvaka u višeboju pripao je Rusu Jevgeniju Vasiljevu, a srebro njegovu sunarodnjaku Dimitriju Barkalovu. Broncu je osvojio Nijemac Fabian Hambuechen. REZULTATI FINALA VIŠEBOJA: 1. Jevgenij Vasiljev (Rus) 55,174 2. Dimitrij Barkalov (Rus) 54,823 3. Fabian Hambuechen (Njem) 54,273 4. Epke Zonderland (Niz) 53,773 5. Filip Ude (Hrv) 53,011 6. Dmitrios Markusis (Grč) 52,972 7. Claudio Capelli (Švi) 52,661 8. Yann Rayepin (Fra) 52,551 (Hina) xim yim