JEDRENJE: MARIN MIŠURA DRUGI NA PALMA DE MALLORCI

PALMA DE MALLORCA/ZAGREB, 10. travnja 2004. (Hina) - Hrvatski jedriličar Marin Mišura osvojio je drugo mjesto na prestižnom Kupu Princeze Sofije na Palma de Mallorci u konkurenciji 53 jedriličara u olimpijskoj klasi "finn".
PALMA DE MALLORCA/ZAGREB, 10. travnja 2004. (Hina) - Hrvatski jedriličar Marin Mišura osvojio je drugo mjesto na prestižnom Kupu Princeze Sofije na Palma de Mallorci u konkurenciji 53 jedriličara u olimpijskoj klasi "finn". #L# Najperspektivniji sportaš Hrvatske za 2003. godinu uspio se sa dva druga i jednim trećim mjestom u zadnja tri plova doći do drugog mjesta sa ukupno 30 negativnih bodova, šest više od nedodirljivog višestrukog svjetskog i olimpijskog prvaka Britanca Bena Ainsliea. Iza 22-godišnjeg Splićanina, koji na žalost neće biti na OI u Ateni, bili su i bivši olimpijski pobjednik Poljak Mateusz Kusnierewicz (3), svjetski doprvak Španjolac Rafael Trujillo (6), Belgijanac Sebastien Godefroid (7), pobjednik Americas Cupa Novozelanđanin Dean Barker (11), te mnogi drugi poznati jedriličari. Mišuri je ovo tek druga godina u seniorskoj konkurenciji, a jedriličar splitskog Labuda je lani na Kupu Princeze Sofie bio tek 22. U "finnu" je na Palma de Mallorci jedrio i Nenad Vialli, koji je nakraju zauzeo 21. poziciju. U klasi 470 naša olimpijska posada Tomislav Bašić-Petar Cupać bila je sa dva prva mjesta u 13 regata ukupno 22. u konkurenciji 71 posade, dok je Puljanka Gea Barbić u "europi" bila 68. od 126 jedriličarki. (Hina) xrš yrš