SKVA: SPORT U 12.30 SATI

ZAGREB, 9. travnja 2004.(Hina) -
ZAGREB, 9. travnja 2004.(Hina) - #L# AMELIA ISLAND/ZAGREB Hrvatska tenisačica Karolina Šprem poražena je u osmini finala WTA turnira u Amelia Islandu od negdašnje prve igračice svijeta Amerikanke Serene Williams 6:1, 7:5. Varaždinka je pružila dobar otpor mlađoj sestri Williams, pogotovu u drugom setu kada je triput oduzimala servis protivnici, no ni to nije bilo dovoljno za osvajanje seta. Ranije je Talijanka Silvia Farina Elia pobijedila Jelenu Kostanić sa 6:2, 6:2. Ostali rezultati osmine finala: Amelie Mauresmo (Fra/3) - Barbora Stricova (Češ) 6:3, 6:4; Nadja Petrova (Rus/7) - Petra Mandula (Mađ) 6:1, 6:4; Vera Zvonarjeva (Rus/8) - Patty Schnyder (Švi) 6:2, 6:3; Justine Henin-Hardenne (Bel/1) - Conchita Martinez (Špa) 2:6, 7:5, 6:3; Paola Suarez (Arg) - Ai Sugijama (Jap/6) 7:5, 7:6 (8); Lindsay Davenport (USA/4) - Alicia Molik (Aus) 6:4, 5:5 prekid zbog kiše MARSEILLE Nogometaši Marseillea na svom su Velodromeu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA svladali milanski Inter sa 1-0.Jedini pogodak postigao je Didier Drogba u 46. minuti. Uzvrat je 14. travnja u Milanu. GLASGOW Nogometaši Celtica i Villarreala u prvoj su utakmici četvrtfinala Kupa UEFA u Glasgowu igrali 1-1.Poveli su gosti preko Josica u 9. minuti, a izjednačio je Henrik Larsson u 64. Uzvrat će se igrati 14. travnja u Castellonu. EINDHOVEN U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA PSV i Newcastle United odigrali su u Eindhovenu 1-1.Poveo je PSV u 15. minuti pogotkom Mateje Kežmana, a konačnih 1-1 postavio je Jermaine Jenas u 45.Uzvrat je 14. travnja u Newcastleu. BORDEAUX Nogometaši Valencije u prvoj su četvrtfinalnoj utakmici Kupa UEFA kao gosti svladali Bordeaux sa 2-1.Poveli su domaćini preko Alberta Riere u 19. minuti, izjednačio je Ruben Baraja u 75., a pobjedu gostima donio je Francisco Rufete u 87.Domaćini su od 27. minute igrali s desetoricom nakon je iskljčen Rio Mavuba. Uzvrat je u Valenciji 14. travnja. ZAGREB Košarkaši talijanskog Montepaschija iz Siene i Maccabija iz Tel Aviva izborili su nastup na ovogodišnjem "final foru" Eurolige koji će se od 29. travnja do 1. svibnja igrati u Tel Avivu.Montepaschi je osvojio prvo mjesto u skupini F pobjedom 86-77 protiv Panathinaikosa u Ateni u posljednjem kolu, dok je Maccabi stigao do prvog mjesta u skupini G 107-99 pobjedom na svom terenu protiv Žalgirisa nakon produžetka. SKUPINA F: Benetton - Barcelona 88-72 Panathinaikos - Montepaschi 77-86 SKUPINA G: Maccabi - Žalgiris 107-99 (produžetak) Pamesa - Ulker 78-72 NEW YORK Giričekova Utah Jazz poražena je u gostima kod Dallas Mavericksa (117:94), a hrvatski košarkaš je za 26 minuta imao 11 poena (šut 3:10), te po dva skoka i asista. Sve nade Utaha u pobjedu pale su već u prvoj četvrtini (35:18) kada su Dirk Nowitzki (27) i Antawn Jamison (25) nemilice punili koš gostiju, pa su Mavericksi lako došli do pobjede koja im je važna u borbi za petu poziciju Zapada. Za Utah bi ovo mogao biti ključni poraz u nastojanju da i 21. sezonu zaredom uđu u doigravanje, budući da sada u borbi za osmo mjesto Zapada zaostaju i za Denverom i za Portlandom. New Jersey Netsi su na krilima odlične igre u zadnjoj četvrtini (33:14) kod kuće dobili Orlando Magic (101:81), kojima je to 12. poraz zaredom. Richard Jefferson je sa 21 poenom bio najučinkovitiji kod Netsa, a devet minuta je igrao i naš Zoran Planinić upisavši 2 poena (šut 1:3), 3 skoka i 2 asista. Juward Howard (21) je bio najbolji kod najslabije momčadi lige (19-60), koja nije dobila utakmicu već punih mjesec dana. NEW YORK Rezultati susreta 1. kruga doigravanja NHL lige (igra se na četiri pobjede): ISTOK: Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:4 (Ottawa vodi 1:0) Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 3:2 (Philadelphia vodi 1:0) Tampa Bay Lightning - New York Islanders 3:0 (Tampa Bay vodi 1:0) ZAPAD: San Jose Sharks - St. Louis Blues 1:0 (San Jose vodi 1:0) NEW YORK Rezultati NBA lige: New Jersey Nets - Orlando Magic 101:81 (Planinić za 9 minuta igre 2 poena, šut 1:3, 3 skoka, 2 asista) Dallas Mavericks - Utah Jazz 117:94 (Giriček za 26 minuta 11 poena, šut 3:10, po 2 skoka i asista) Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 86:94 (Hina) xrš yrš