SP SINKRONIZIRANO KLIZANJE: NASLOV FINKINJAMA, HRVATSKA 17.

ZAGREB, 3. travnja 2004. (Hina) - Prva ekipa Finske osvojila je naslov svjetskih prvakinja u sinkroniziranom klizanju na 5. svjetskom prvenstvu koje je večeras završeno u zagrebačkom Domu sportova.
ZAGREB, 3. travnja 2004. (Hina) - Prva ekipa Finske osvojila je naslov svjetskih prvakinja u sinkroniziranom klizanju na 5. svjetskom prvenstvu koje je večeras završeno u zagrebačkom Domu sportova. #L# Finske klizačice, koje su bile najbolje i jučer poslije kratkog programa, danas su u četiri i pol minute svog slobodnog sastava pokazale vrhunsko sinkronizirano klizanje, perfektno klizačko znanje te gracioznost i besprijekornu uvježbanost svih 20 klizačica. Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je ekipa Švedske 1, dok je brončano odličje pripalo drugoj ekipi Finske. Naše predstavnice Zagrebačke pahuljice nakon jučerašnjeg 17. mjesta u kratkom programu bez većih grešaka su izvele i kratki program i zadržale za njih prije početka prvenstva toliko priželjkivano i najavljivano 17. mjesto. Naime naše klizačice su na dva posljednja svjetska prvenstva zauzele 20. mjesto i ovo je njihov najbolji plasman. Konačni poredak ekipa na 5. svjetskom prvenstvu u sinkroniziranom klizanju: 1. Finska 1 1,5; 2. Švedska 1 3,0; 3. Finska 2 4,5; 4. SAD 6,0; 5. Njemačka 7,5; 6. Kanada 2 9,0; 7. Kanada 1 10,5; 8. Rusija 12,0; 9. SAD 2 13,5; 10. Češka 15,0; 11. Japan 16,5; 12. Švedska 2 18,5 13. Njemačka 2 19,0; 14. Švicarska 21,5; 15. Italija 23,0; 16. Francuska 23,0; 17. HRVATSKA, 25,5; 18. Mađarska 27,0; 19. Južna Afrika 29,0; 20. Austrija 29,5; 21. Velika Britanija 31,5; 22. Australija 33,0; i 23. Nizozemska 34,5. Sljedeće svjetsko prvenstvo održat će se u švedskom Goeteborgu. (Hina) xad yzm