NBA - SPURSI PORAZILI PISTONSE

NEW YORK, 26. ožujka (Hina/Reuters) - U najzanimljivijem susretu večeri San Antonio je porazio Detroit 84:75. Pobjedu je upisala i Atlanta koja je bila bolja od New Orleansa (84:76), dok je Washington na gostovanju pobijedio Clipperse (103:94).
NEW YORK, 26. ožujka (Hina/Reuters) - U najzanimljivijem susretu večeri San Antonio je porazio Detroit 84:75. Pobjedu je upisala i Atlanta koja je bila bolja od New Orleansa (84:76), dok je Washington na gostovanju pobijedio Clipperse (103:94).#L# Pistonsi su odlično otvorili utakmicu. Čvrstom obranom zaustavili su Spurse i prve dvije četvrtine dobili su u svoju korist. Međutim, u nastavku utakmice San Antonio se probudio, a kada je u posljednjoj dionici isključen Ben Wallace (zbog prigovora sucu) sve dvojbe oko pobjednika su nestale. Ključni igrač u pobjedi Spursa bio je Argentinac Manu Ginobili, koji je 14 od 17 svojih koševa postigao u drugom poluvremenu. "Do početka doigravanja ima još deset utakmica, vjerujem kako možemo do prve pozicije u diviziji," kazao je Ginobili. Tony Parker je pridodao 16 koševa, a Tim Duncan 12 koševa i 13 skokova. Detroit, koji je nakon osam uzastopnih pobjeda izgubio i drugu utakmicu, predvodio je Rasheed Wallace sa 17 koševa i 14 skokova. Spursi se trenutačno nalaze na drugom mjestu divizije Midwest s dvije pobjede manje od Minnesote, dok su Pistonsi drugi u diviziji Central, iza Indiane. Atlanta je iskoristila neigranje Barona Davisa i pobijedila New Orleans (84:76), te tako prekinula niz od tri poraza. Bob Sura je postigao 23 koša, uz rekordnih 15 skokova, dok su Chris Crawford i Jason Collier ubacili po 16 koševa. Prvi strijelac gostujuće momčadi bio je David Wesley (16 koševa). U obračunu momčadi s dna ljestvice Washington je bio bolji od Clippersa. Najraspoloženiji su bili Larry Hughes (30 koševa i 12 skokova) i Jerry Stackhouse (20), a u redovima Clippersa, koji su ubilježili 14. poraz u posljednjih 16. utakmica, Corey Maggette (25 koševa). (Hina) xdl ydl