BRAZIL: ČETIRI CRVENA KARTONA U BELO HORIZONTEU

RIO DE JANEIRO, 15. ožujka 2004. (Hina) - Nedjeljni derbi brazilskog prvenstva između Atletico Mineira i America- Belo Horizontea umjesto zgoditaka obilovao je isključenjima i međusobnom tučnjavom igrača, a crvene kartone zaradila su tri nogometaša i trener.
RIO DE JANEIRO, 15. ožujka 2004. (Hina) - Nedjeljni derbi brazilskog prvenstva između Atletico Mineira i America- Belo Horizontea umjesto zgoditaka obilovao je isključenjima i međusobnom tučnjavom igrača, a crvene kartone zaradila su tri nogometaša i trener. #L# Incidenti su započeli u drugom poluvremenu nakon što je sudac dosudio jedanaesterac za Atletico zbog igranja rukom braniča Americe koje se nije dogodilo u šesnaestercu, to je izazvalo bijesne prosvjede igrača oštećene momčadi, te je u općoj konfuziji isključen trener Americe Carlos Alberto Silva. Centarfor Atletica Tucho promašio je kazneni udarac, pomoćni sudac označio ponovno izvođenje jedanaesterca zbog navodnog preranog pomicanja vratara Lailsona sa gol-linije, ali njegovu odluku nije uvažio glavni sudac. Šest minuta kasnije izbila je tučnjava u kojoj su isključeni Andre Luiz iz Atletica i Wagner iz Americe, ali to nije bio kraj crvenim kartonima jer je tri minute potom zbog nesportskog ponašanja na terenu isključen i branič Americe Carlos. Osim izgreda u Belo Horizonteu, vijest dana u Brazilu je i odluka trenera Fluminensea Ricarda Gomesa da ne dopusti nastup veteranu Romariju (38) na nedjeljnoj utakmici Fluminense-Olaria (1:0). Romario je vikend proveo u Švicarskoj pokušavajući riješiti privatne probleme, te je stigao u Brazil tek ujutro na dan odigravanja utakmice. Raniji treneri su legendarnom brazilskom napadaču to u pravilu opraštali, no Gomes očito nema takvu praksu. (Hina) xrš yrš