KOŠARKA - SPLIT CO OSVOJIO KUP

ZADAR, 26. veljače (Hina) - Košarkaši Split Croatia osiguranja u finalnom su dvoboju 13. izdanja Kupa "Krešimir Ćosić" pobijedili u dvorani Jazine pred 4.000 gledatelja Zadar 74:72 (16:20, 23:15, 13:23, 22:14) i tako po peti put slavili u ovom natjecanju.
ZADAR, 26. veljače (Hina) - Košarkaši Split Croatia osiguranja u finalnom su dvoboju 13. izdanja Kupa "Krešimir Ćosić" pobijedili u dvorani Jazine pred 4.000 gledatelja Zadar 74:72 (16:20, 23:15, 13:23, 22:14) i tako po peti put slavili u ovom natjecanju.#L# Iako su uoči finalnog turnira u Zadru samo najhrabriji vjerovali kako "Žuti" mogu do trofeja, odabranici Jurija Zdovca posve su zasluženo slavili. U polufinalu su pobijedili Cibonu VIP, a u finalu i drugog favorita Zadar. Splićani su pokazali kako osim talenta imaju i karakter, jer su obje utakmice razriješili u samoj završnici. Finalni dvoboj odlučio je Roko Leni Ukić postigavši pobjednički koš u posljednjoj sekundi utakmice. Zadar je bolje otvorio ogled. Nakon prve dionice igre imao je četiri koša prednosti (20:16). Splićani su se vratili u drugoj četvrtini, međutim kada su Zadrani u trećoj četvrtini serijom 12:0 preokrenuli rezultat činilo se kako gosti neće izdržati. Ipak, Split je uzvratio i serijom 10:0 vratio susret u potpunu neizvjesnost. U zanimljivoj završnici Kovačić je 15 sekundi prije kraja utakmice pri rezultatu 72:72 izgubio loptu, a potom je Ukić sjajnim prodorom uz zvuk sirene donio Splićanima veliko slavlje. Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Rančić sa 17 koševa, Ukić je dodao 14, a Oršulić 12 koševa. U redovima Zadra prvi strijelac bio je Marcelić sa 16 koševa, dok su Longin i Meeks ubacili po 15 koševa. (Hina) xdl ydl