ZAGREB - FLENSBURG 26-28 (ŠIRA VERZIJA)

ZAGREB, 22. veljače (Hina) - Rukometaši Zagreba nisu se plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što u uzvratnom dvoboju četvrtfinala protiv njemačkog Flensburga nisu uspjeli nadoknaditi tri pogotka zaostatka iz prve utakmice.
ZAGREB, 22. veljače (Hina) - Rukometaši Zagreba nisu se plasirali u polufinale Lige prvaka nakon što u uzvratnom dvoboju četvrtfinala protiv njemačkog Flensburga nisu uspjeli nadoknaditi tri pogotka zaostatka iz prve utakmice.#L# Štoviše Flensburg je pobijedio i u uzvratnom dvoboju i to sa 28-26 (12-13). U prvoj utakmici Flensburg je pobijedio sa 30-27. Dom sportova ZAGREB - FLENSBURG 26-28 (13-12) GLEDATELJA: 8.500. SUCI: Ljudovik i Vakula (oba Ukrajina). ZAGREB: Kelentrić, Bouček; Stoilov 2, Sulić 5, Maglajlija, Vuković, Lacković 8 (2), Špoljarić 2, Vori, Šprem 4 (1), Majnov 2, Rasikevičius 1, Horvat 2, Valčić, Remeta. FLENSBURG: Beutler, Holpert; Schroeder, Runge, Strand 3, Thorsson, Jensen 1, Christiansen 4 (2), Klimovec, Stryger 3, Jeppesen 8, Lijewski 6, Boldsen 3, Berge. ISKLJUČENJA: Zagreb 16 minuta, Flensburg 10 minuta. SEDMERCI: Zagreb 5 (3), Flensburg 2 (2). Flensburg je u ispunjenoj Ledenoj dvorani Doma sportova pokazao su da je u ovom trenutku kvalitetnija momčad od Zagreba. Iako je početak bio obećavajući jer je Zagreb poveo sa 2-0, hrvatski prvak niti u jendom trenutku nije imao željena tri pogotka prednosti. Nakon efikasnog početka, zaredala su isključenja igrača Zagreba, što su gosti kažnjavali pogocima iz brzih protunapada. Sredinom prvoga poluvremena razbranio se i vratar Flensburga Jan Holpert, a efikasan je bio Lars Krogh Jeppesen, te su gosti držali dva pogotka prednosti. Srećom, u završnici prvoga dijela nekoliko obrana sakupio Mario Kelentrić, a proradio i Blaženko Lacković, tako da se na odmor otišlo s prednosti Zagreba 13-12. No, u drugi dio bolje su krenuli igrači Flensburga i ponovno preuzeli kontrolu rezultata. Tračak nade ukazao se desetak minuta prije kraja pri Zagrebovu vodstvu 21-20, no iako su imali dvije prilike za odlazak na dva pogotka prednosti, "zagrebaši" u odlučnim trenucima nisu bili precizni. U samoj završnici razigrao se i Poljak Marcin Lijewski koji s nekoliko svojih pogodaka Zagrebu nije dozvolio niti utješnu pobjedu. (Hina) xzm yzm