HRVATSKA - NJEMAČKA 1-2 (ŠIRA VERZIJA)

SPLIT, 18. veljače (Hina) - Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je prijateljski dvoboj protiv Njemačke u Splitu sa 1-2 (0-1).
SPLIT, 18. veljače (Hina) - Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je prijateljski dvoboj protiv Njemačke u Splitu sa 1-2 (0-1).#L# Stadion Poljud Hrvatska - Njemačka 1-2 (0-1) Strijelci: 0-1 Klose (34), 1-1 Neretljak (86), 1-2 Ramelow (90). Gledatelja: 15.000. Sudac: Peter Froejdfeldt (Švedska). HRVATSKA: Pletikosa, Srna (Bule, 64), Šimunić, Tomas, R. Kovač (Šimić, 46), Živković, Babić (Neretljak, 75), Rosso (Leko, 46), Pršo (Olić, 58), N. Kovač, Klasnić. NJEMAČKA: Kahn, Friedrich, Baumann, Woerns, Nowotny, Frings (Ramelow, 62), Hamann, Freier (Schneider, 77), Klose (Lauth, 80), Lahm, Kuranyi (Bobič, 67). Iako je u svojoj prvoj provjeri uoči odlaska na EURO u Portugal Hrvatska izgubila, igra koju je naša reprezentacija pokazala protiv svjetskih doprvaka bila je mnogo bolja od konačnog rezultata. Nakon početnih minuta koje su protekle u ispitivanju snaga, prvi su do prilika stigli naši igrači. Marko Babić je u 15. minuti odlično izveo korner, najviši u skoku bio je Josip Šimunić no njegov udarac glavom sa same linije izbio je Philippe Lahm. Nakon solidnog pokušaja Živkovića u 19. minuti, u 24. je Hrvatska imala najbolju priliku za pogodak u prvom poluvremenu. Debitant u našoj reprezentaciji Ivan Klasnić odlično je pucao po zemlji s ruba kaznenog prostora, ali Oliver Kahn je iščupao loptu iz samog lijevog kuta. Nakon kornera lopta se odbila do Rosse, ali i njegov dobar udarac Kahn je izvrsno obranio. Nakon tog dobrog razdoblja igre Hrvatske, došlo je do nagloga pada, te su Nijemci zagospodarili terenom. Kuranyi je u 29. minuti zaprijetio, no nije bio dovoljno brz na jedan centaršut, da bi pet minuta kasnije gosti ipak poveli. Arne Friedrich "slomio" je Šiminuća, dodao Kloseu, koji je prebacio loptu na drugu vratnicu do Kuranyja, a ovaj je vratio u sredinu gdje je Klose najbrže reagirao i sa samo metra pospremio loptu u mrežu. Do kraja prvoga poluvremena naša obrana je još nekoliko puta "plivala", ali srećom bez posljedica. Drugo poluvrijeme otvorio je Darijo Srna dobro izvedenim slobodnim udarcem, Kahn je uspio loptu samo odbiti no u gužvi koja je potom nastala bolje su se snašli Nijemci. U 57. minuti sreća je, pak, bila na našoj strani. Kevin Kuranyi izbio je sam ispred Pletikose, poslao loptu ispod našega vratara, ali i nekoliko centimetara pored vratnice. Najveći promašaj na utakmici ipak smo vidjeli u 69. minuti kada je Klasnić sjajno proigrao Ivicu Olića koji je izbio sam ispred Kahna, ali Bayernov vratar je još jednom pokazao svoju vrhunsku kvalitetu. Petnaestak minuta prije kraja u igru je ušao Mato Neretljak, te je unio dodatnu svježinu u igru Hrvatske. Prvo je u 84. zaprijetio Kahnu udarcem nogom što nije bila teška zadaća za velikoga Olivera, ali je u 86. iskoristio korner Nike Kovača i Kahnovu nesgurnost da udarcem glavom izjednači na 1-1. Nažalost, tih 1-1 nije ostalo i do kraja jer je udarac Carstena Ramelowa u 90. minuti na putu do Pletikose okrznuo Jerka Leku, promijenio smjer i odsjeo u lijevom kutu našega gola. Sljedeću provjeru Hrvatska će imati 31. ožujka kada u Zagrebu gostuje treća reprezentacija s posljednjeg SP-a Turska. (Hina) xzm yzm