ZAVRŠENO SVJETSKO PRVENSTVO NOVINARA SKIJAŠA

ALPE D'HUEZ, 6. veljače 2004. (Hina) - Podjelom medalja najboljim novinarima i novinarkama skijašima, među kojima je najviše Slovenaca, završilo je 50. svjetsko prvenstvo novinara skijaša u francuskom skijalištu Alpe d'Huez.
ALPE D'HUEZ, 6. veljače 2004. (Hina) - Podjelom medalja najboljim novinarima i novinarkama skijašima, među kojima je najviše Slovenaca, završilo je 50. svjetsko prvenstvo novinara skijaša u francuskom skijalištu Alpe d'Huez.#L# Na svjetskom prvenstvu, u organizaciji Međunarodnog kluba novinara skijaša (SCIJ), od 31. siječnja do 7. veljače okupilo se 300 natjecatelja iz 33 zemlje. To je do sada najveće okupljanje novinara skijaša, po broju sudionika i po državama iz kojih su došli. Najuspješniji u kombinaciji i u pojedinačnim disciplinama, veleslalomu i skijaškom trčanju bili su slovenski skijaši novinari. U kombinaciji su osvojili 4 medalje i 10 u pojedinačnim disciplinama. Po dvije medalje u kombinaciji osvojili su Šveđani, Nijemci, Francuzi i Austrijanci, a po jednu Talijani i Rumunji. Pet medalja u pojedinačnim disciplinama osvojili su Finci, slijede Talijani i Francuzi s četiri, te Šveđani i Nijemci sa tri. Među ukupno 12 zemalja koje su osvojile medalje je i Hrvatska. Najuspješnija iz hrvatske skijaške sekcije u kategoriji mlađih skijašica do 45 godina bila je Nina Sossi (Story), koja je osvojila treće mjesto i brončanu medalju između 40 natjecateljica, a bila je četrnaesta u skijaškom trčanju između 37 natjecateljica. U kategoriji mlađih skijaša 14. mjesto u veleslalomu među 46 natjecatelja osvojio je Bruno Kovačević (HTV). Plasman među superveterankama (iznad 55 godina) osvojila je Mirjana Šošić (umirovljenici), bila je 15. među 32 natjecateljice. U kategoriji superveterana Danijel Popović (slobodnjaci) bio je 22. u veleslalomu, i 23. u skijaškom trčanju. Francuski domaćini tijekom sedmodnevnog boravka novinara u Alpe d'Huezu pripremili su i niz pratećih zbivanja. Gradonačelnik Pariza Bertrand Delanoe predstavio je kandidaturu Pariza za ljetne Olimpijske igre 2012. Održan je i razgovor o ratu u Iraku pod naslovom "Godinu dana kasnije: rezultati i perspektive". U čast osnivača SCIJ-a u mjesnoj crkvi održan je koncert klasične glazbe na orguljama. Članovi češke sekcije novinara skijaša predstavili su skijaški centar Jeseniky u kojem će se dogodine okupiti novinari skijaši (Hina) xggrb yim