EP RUKOMET - NJEMAČKA OSVOJILA PRVO MJESTO

LJUBLJANA, 1. veljače (Hina/DPA) - Nakon što su na dva posljednja velika natjecanja osvojili srebrnu medalju, njemački rukometaši u Sloveniji su otišli do kraja. U finalnom dvoboju 6. Europskog prvenstva Njemačka je pred 7.000 gledatelja u dvorani Tivoli pobijedila Sloveniju 30:25 (16:10).
LJUBLJANA, 1. veljače (Hina/DPA) - Nakon što su na dva posljednja velika natjecanja osvojili srebrnu medalju, njemački rukometaši u Sloveniji su otišli do kraja. U finalnom dvoboju 6. Europskog prvenstva Njemačka je pred 7.000 gledatelja u dvorani Tivoli pobijedila Sloveniju 30:25 (16:10).#L# LJUBLJANA Dvorana Tivoli 7.000 gledatelja; Suci: Hansson i Olsson (oba Švedska) NJEMAČKA: Fritz, Ramota, Hens 6, Weber, Dragunski, Immel, Schwarzer 2, Petersen, Zerbe 2, Zeitz 1, Jansen 2, Stephan 8 (4), Kehrmann 9, Grimm SLOVENIJA: Lapajne, Podpečen, Škof - Backović, Vugrinec 6, Kastelić 1, Kavtičnik 5, Bedeković, Tomšić 1, Simonović 1(1), Pajović 3, Ficko, Zorman 4, Lubej 4 "Napokon smo dohvatili prvo mjesto. Bilo je dosta srebrnih medalja," kazao je njemački izbornik Heiner Brand, nakon što su njegovi odabranici porazili Sloveniju u finalu Europskog prvenstva. Njemačka je na posljednjem europskom prvenstvu u finalu izgubila od Švedske, a u finalu Svjetskog prvenstva od Hrvatske. Slovencima ostaje utjeha kako je drugo mjesto na Starom kontinentu njihov najveći rukometni uspjeh, a samim plasmanom u finale osigurali su i nastup na Olimpijskim igrama u Ateni. Nakon što je Njemačka pobijedila Sloveniju u drugom krugu natjecanja, finalni ogled ponudio je istu sliku. Njemački rukometaši vodili su od prve minute. Brzom i raznovrsnom igrom u napadu, te čvrstom i pokretljivom obranom nisu dozvolili domaćinu da nametne svoj stil igre. Već u 16. minuti imali su pet pogodaka prednosti, a na poluvremenu čak šest (16:10). Švedski suci Hansson i Olsson nisu dozvolili grubu igru slovenskoj reprezentaciji, kao što su učinili njihovi kolege Ukrajinci Vakula i Ljudovik u polufinalnom susretu s Hrvatskom. Bez "vjetra u leđa" slovenska reprezentacija nije mogla protiv iznimno motiviranih i raspoloženih Nijemaca. Domaćin prvenstva sredinom drugog poluvremena približio se na minus tri, no odabranici Heinera Branda brzo su reagirali i mirno priveli utakmicu kraju. (Hina) dl