EP RUKOMET: HRVATSKA ČETVRTA (ŠIRA VERZIJA)

LJUBLJANA, 1. veljače (Hina) - U susretu za treće mjesto na Europskom prvenstvu u rukometu reprezentacija Danske je u Ljubljani pobijedila Hrvatsku 31:27 (15:14).
LJUBLJANA, 1. veljače (Hina) - U susretu za treće mjesto na Europskom prvenstvu u rukometu reprezentacija Danske je u Ljubljani pobijedila Hrvatsku 31:27 (15:14).#L# LJUBLJANA Dvorana Tivoli 5.000 gledatelja. Suci: Breto i Huelin (oba Španjolska). HRVATSKA: Matošević, Šola, Kelentrić, Kaleb 3, Zrnić, Džomba 5 (2), Sulić, Vori 3, Lacković 8, Valčić 1, Goluža 1, Špoljarić 1, Vukas 5 DANSKA: Hvidt, Bruun, Bjerre, Nielsen 2, K. Jorgensen 4, Laen, L. Jorgensen 1, Jensen, Christiansen 9 (3), Boldsen 4, Bruun, Knudsen 4, Jakobsen, Stryger 6, Hjermind, Jappesen 1 SEDMERCI: Hrvatska 3 (2), Danska 3 (3) ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Danska 12 minuta. CRVENI KARTON: - Hrvatski rukometaši nisu se uspjeli oporaviti nakon poraza od Slovenije i u dvoboju za treće mjesto izgubili su od Danske. Aktualni svjetski prvaci tako, nažalost nisu uspjeli ponoviti uspjeh s prvog Europskog prvenstva održanog u Portugalu 1994. godine kada je Hrvatska baš protiv Danske (24:23) osvojila treće mjesto, što je naš najveći uspjeh na europskim smotrama. Danci su tako obranili broncu s prošlog EP-a u Švedskoj, no ona će im ostati gorkog okusa, jer nisu uspjeli izboriti plasman na Olimpijske igre u Ateni. Šokantna polufinalna utakmica sa Slovenijom, nakon koje su Balić i Metličić završili u bolnici zbog ozljeda, a predsjednik Hrvatskog rukometnog saveza Željko Kavran nakon što mu je pozlilo, očito je previše istrošila hrvatske igrače. Bez Balića i Metličića, odabranici izbornika Line Červara prvo su poluvrijeme držali priključak s Dancima. Premda Šola i Kelentrić nisu imali svoj dan, na poluvremenu smo imali tek jedan pogodak zaostatka. U nastavku utakmice hrvatska vrsta držala je priključak do 42 minute kada su Danci započeli veliku seriju koja je prelomila utakmicu. Serijom 8:1 došli su do vodstva 28:20 i pitanje pobjednika bilo je razriješeno. "Bilo je teško igrati bez dvojice najboljih igrača. Suci nam nisu dozvolili igrati, međutim moram protivnicim čestitati na zasluženoj pobjedi," kazao je hrvatski izbornik Lino Červar. (Hina) dl