NOGOMET - ŽIVOTOPIS MIKLOSA FEHERA

BUDIMPEŠTA, 26. siječnja (Hina/Reuters) - Životopis mađarskog nogometnog reprezentativca i napadača Benfice, Miklosa Fehera (24) koji je preminuo, najvjerojatnije od srčanog udara, u posljednjoj minuti utakmice protiv Vitorie Guimaraes.
BUDIMPEŠTA, 26. siječnja (Hina/Reuters) - Životopis mađarskog nogometnog reprezentativca i napadača Benfice, Miklosa Fehera (24) koji je preminuo, najvjerojatnije od srčanog udara, u posljednjoj minuti utakmice protiv Vitorie Guimaraes.#L# Miklos Feher: 1979 - rođen 20. srpnja u Tatabanya 1995 - debitirao u mađarskom prvenstvu za Gyori ETO 1997 - izabran za najboljeg mladog nogometaša Mađarske 1998 - prelazi u Porto, u dvije sezone sakupio je deset nastupa i postigao jedan pogodak 1999 - posuđen Salgueirosu, u 14 nastupa postigao 5 pogodaka 2000 - posuđen Bragi, u 26 utakmica postigao 14 pogodaka 2000 - listopad - postigao tri pogotka za mađarsku reprezentaciju u pobjedi protiv Litve (6:1) u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Portugalu 2001 - vraća se u Porto, ali nije uspio izboriti mjesto u prvoj momčadi 2002 - prelazi u Benficu, u 17 nastupa prošle sezone postigao je 4 pogotka Za mlade mađarske reprezentacije upisao je 48 nastupa i postigao 18 pogodaka, dok je za A vrstu u 25 nastupa postigao 11 pogodaka. (Hina) dl