EP RUKOMET: HRVATSKA - PORTUGAL 32:32 - ŠIRA VERZIJA

LJUBLJANA/ZAGREB, 25. siječnja 2004. (Hina) - Rukometaši Hrvatske su u 3. kolu B skupine Europskog prvenstva u Ljubljani igrali sa Portugalom 32:32 (16:13). Pred 500 gledatelja u dvorani Tivoli sudili su Slovenci Krstić i Ljubić.
LJUBLJANA/ZAGREB, 25. siječnja 2004. (Hina) - Rukometaši Hrvatske su u 3. kolu B skupine Europskog prvenstva u Ljubljani igrali sa Portugalom 32:32 (16:13). Pred 500 gledatelja u dvorani Tivoli sudili su Slovenci Krstić i Ljubić. #L# HRVATSKA: Matošević,Kelentrić, Kaleb 4, Zrnić, Džomba 11, Sulić 7, Vori, Lacković 2, Valčić 2, Goluža 3 (2), Špoljarić 2, Vukas 1. PORTUGAL: Ferreira, Gomes, Galambas, Resende 2, Pinto, Andrade, Coelho 6 (2), R. Costa 5, j. Costa 8, Tavares 3, Rocha 5, Lopes, Carmo 3, Matos. SEDMERCI: Hrvatska 2 (2), Portugal 2 (3). ISKLJUČENJA: Hrvatska 12, Portugal 10 minuta. U utakmici koja nije imala nikakav utjecaj na konačni poredak u skupini, hrvatski rukometaši su igrali neriješeno 32:32 sa Portugalcima, kojima je bod protiv svjetskih prvaka valjda najveći uspjeh u povijesti njihova rukometa. Izbornik Červar je protiv Portugala odmarao vedete Balića, Šolu i Metličića, a njihove zamjene su nisu iskazale protiv upornih Portugalaca, s iznimkom igrača susreta Mirze Džombe koji je dao 11 pogodaka iz 12 šuteva, te vrlo dobrog Sulića, strijelca 7 zgoditaka. U ležernom tonu utakmice isprobavale su se varijante, koje su donekle uspijevale u prvom dijelu kada je Hrvatska stalno držala prednost od dva-tri pogotka, da bi u drugom poluvremenu neozbiljnom igrom naši rukometaši ponudili šansu Portugalcima da ostanu neporaženi. Portugal je čak i vodio 23:21 u 43. minuti, a tko zna kako bi završilo da su Portugalci pogodili barem jedan od dva sedmerca u zadnjim minutama - jednom je Matošević obranio, a drugi puta je Coelho promašio vrata. Lacković je minutu prije kraja pogodio za 32:31, a potom je sjajnu obranu Kelentrića naš napad upropastio brzim gubljenjem lopte za pobjedu, da bi Portugalci napokon - sa dva igrača više - u zadnjoj sekundi pogotkom J. Coste sa krila izjednačili. Hrvatska će u I četvrtfinalnoj skupini u Celju igrati sa Rusijom, Švedskom i Švicarskom, a prvi susret igra se sa Šveđanima, u utorak u 18 sati. Izabranici Lina Červara prenose u četvrtfinale maksimalna četiri boda, uknjižena pobjedama na Španjolcima i Dancima. (Hina) rš