SLALOM MARIBOR: PAERSON UVJERLJIVO PRVA, NIKA 16., ANA 18.

MARIBOR, 25. siječnja (Hina) - Švedska skijašica Anja Paerson uvjerljivo je bila najbrža u slalomu za Svjetski kup voženom u Mariboru.
MARIBOR, 25. siječnja (Hina) - Švedska skijašica Anja Paerson uvjerljivo je bila najbrža u slalomu za Svjetski kup voženom u Mariboru.#L# Paerson je slavila s vremenom 1:38.08 minuta, drugo i treće mjesto zauzele su Austrijanke Marlies Schild i Nicole Hosp sa 1.24, odnosno 1.35 sekundi zaostatka za sjajnom Đveđankm kojoj je ovo već peta ovosezonska slalomska pobjeda. Hrvatske skijašice Nika Fleiss i Ana Jelušić osvojile su nove bodove u Svjetskom kupu. Fleiss je sa zaostatkom od 3.11 sekundi zauzela 16. mjesto, dok je Jelušić ostvarila najbolji plasman karijere 18. mjestom sa 3.45 sekundi zaostatka za Paerson. Ovom pobjedom Paerson je praktički osigurala naslov pobjednice u slalomu, a u Svjetskom kupu je povećala prednost u odnosu na drugoplasiranu Austrijanku Renate Goetschl na 105 bodova. Također, Paerson je po drugi put zaredom i pobjednica "Zlatne lisice", natjecanja u kojemu se zbrajaju rezultati mariborskog veleslaloma i slaloma, a Šveđanka je bila najbrža u obje discipline. (Hina) zm