EP U RUKOMETU: HRVATSKA - DANSKA 26:25 (ŠIRA VERZIJA)

LJUBLJANA, 24. siječnja 2004. (Hina) - Rukometaši Hrvatske u 2. kolu B skupine Europskog prvenstva pobijedili su Dansku 26:25 (14:12) i plasirali se u drugi krug natjecanja. Susret je odigran u dvorani Tivoli pred 5.000 gledatelja, a sudili su Vakula i Ljudovik (Ukrajina).
LJUBLJANA, 24. siječnja 2004. (Hina) - Rukometaši Hrvatske u 2. kolu B skupine Europskog prvenstva pobijedili su Dansku 26:25 (14:12) i plasirali se u drugi krug natjecanja. Susret je odigran u dvorani Tivoli pred 5.000 gledatelja, a sudili su Vakula i Ljudovik (Ukrajina).#L# Bila je ovo druga pobjeda protiv Danaca u posljednjih godinu dana. Na SP-u u Portugalu dobili smo ih 33:27. Ovom pobjedom Hrvatska u drugi krug natjecanja prenosi maksimalnih četiri boda. Početak utakmice protekao je u stilu - pogodak na pogodak, sve do 4-4 i prvog isključenja našeg igrača. Tada su se Danci odvojili na 7-4, a u 18. minuti imali su pet golova viška (11-6). Posebno su nam probleme zadavali Stryger i Jeppesen, koji su zajedno ubacili osam zgoditaka. Tada je na vratima Šola zamijenio Matoševića, a Danci su zaradili par isključenja i Hrvati su u silovitoj završnici napravili seriju 8-1 i na odmor otišli s prednošću 14-12. Danski post nastavio se i u drugom poluvremenu. Ukupno 12 minuta nisu dali gol, pa su naši odmakli na 16-12, a u 38. minuti imamo najveću prednost na utakmici, 19-14. No, Danci se nisu predavali i u 53. minuti došli su na samo pogodak manjka (22-23). Tada su Danci zaradili isključenje, a Vori je dva puta poentirao za 25-22. Tri minute prije kraja izgledalo je da imamo pobjedu u rukama, vodili smo 25-23 i imali igrača više. No, Goluža je promašio sedmerac, a Balić je poklonio jednu loptu i pola minute prije kraja susreta Danci su poravnali na 25-25. No, kao i protiv Španjolske odluka je pala u posljednjim sekundama. Pet sekundi prije kraja Metličić je zabio za konačnih 26-25. Svakako treba pohvaliti vratara Šolu koji je skupio 13 obrana. Sutra u posljednjem kolu B skupine Hrvatska igra protiv Portugala (18 sati). "Pobjedom nad trećom reprezentacijom sa prošlog EP-a osigurali smo prolaz u drugi krug sa četiri boda. Za nju su zaslužni igrači, ali i naša divna publika. Sutra ću protiv Portugala odmarati igrače koji su podnijeli glavni teret u susretima protiv Španjolske i Danske", istaknuo je hrvatski izbornik Lino Červar. HRVATSKA: Matošević, Šola, Kelentrić, Kaleb 3, Zrnić, Džomba 1, Sulić 1, Vori 3, Lacković 6, Valčić 1, Goluža 4, Balić 3, Špoljarić, Metličić 4, Vukas DANSKA: Hvidt, Bruun, Bjerre, Nielsen 3, K.B. Jorgensen 3, Laen, L. Jorgensen, Jensen, Chistiansen 1, Boldsen 3, Snuchel, Knudsen 3, C. Jakobsen 1, Stryger 7, Hjermind, Jeppesen 3. SEDMERCI: Hrvatska 4-5, Danska 1-2 ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta, Danska 16 minuta. (Hina) im