EP RUKOMET: HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 30:29 (ŠIRA VERZIJA)

LJUBLJANA, 22. siječnja (Hina) - Pogotkom Ivana Balića u zadnjoj sekundi utakmice hrvatska rukometna reprezentacija je izborila pobjedu protiv Španjolske (30:29) na otvaranju Europskog prvenstva u Sloveniji.
LJUBLJANA, 22. siječnja (Hina) - Pogotkom Ivana Balića u zadnjoj sekundi utakmice hrvatska rukometna reprezentacija je izborila pobjedu protiv Španjolske (30:29) na otvaranju Europskog prvenstva u Sloveniji.#L# Hrvatska i Španjolska očito su se pretplatile na međusobne dramatične oglede. Nakon Svjetskog prvenstva u Portugalu, te Svjetskog kupa u Njemačkoj i dvoboj na EP-u protekao je u neizvjesnoj završnici u kojoj je pitanje pobjednika razriješeno u zadnjim sekundama. I treći put uzastopce slavili su odabranici izbornika Line Červara. Ovoga puta pobjednika je odlučio Balić pogotkom s 12 metara u zadnjoj sekundi. Aktualni svjetski prvaci tako su na najbolji način otvorili europsku smotru u Sloveniji. Osim što će dodatno motivirati naše rukometaše, trijumf protiv "furije" olakšat će našim igračima osvajanje prvog mjesta u skupini, a time i otvoriti lakši put prema europskom tronu. Ljubljanski dvoboj hrvatska reprezentacija loše je otvorila. Nedovoljno čvrstom i suviše sporom igrom u obrani nikako nismo uspjeli pronaći pravi ritam. Igra u napadu je donekle funkcionirala, međutim Červar u obrani nikako nije uspio pronaći pravu kombinaciju. Isprobao je oba vratara (Matošević, Šola), iskušao nekoliko vrsta obrane, no nije bilo uspjeha. U 14. minuti prve dionice Španjolska je imala pet pogodaka prednosti (10:5), no do kraja poluvremena hrvatski igrači smanjili su zaostatak na minus tri (14:17). U drugom poluvremenu Hrvatska je zaigrala daleko bolje. Probudili su se Balić (6) i Metličić (8), te na vratima Matošević (11 obrana). Prednost Španjolaca polako se topila sve do 41. minute i rezultata 20:20. Mogli smo i ranije izjednačiti no u svega nekoliko minuta hrvatski rukometaši zapucali su pet zicera (Vori 3, Sulić, Kaleb) i to sve s linije šest metra. Ipak, sedam minuta prije kraja Hrvatska je došla do prvog vodstva (25:24), a potom i do dva pogotka prednosti (27:25). Kada se činilo kako su Španjolci slomljeni, dvije izgubljene lopte vratile su momčad Cesara Argilesa u život. Sulić je minutu prije kraja doveo hrvatsku vrstu u novo vodstvo (29:28), ali je Garcia 20 sekundi prije isteka 60. minute iskoristio igrača više i izjednačio rezultat. U posljednjem napadu Balić je sa zvukom sirene svladao Barrufeta i donio Hrvatskoj prve bodove. Nezadovoljni Španjolci okružili su zapisnički stol pokušavši natjerati njemačke suce da ponište pogodak, no nisu u tom uspjeli. Dvoboj 2. kola B skupine Hrvatska će igrati u subotu u 20.00 sati protiv Danske. LJUBLJANA Dvorana Tivoli. Gledatelja 3.500. Suci Lemme i Ulrich (Njemačka). HRVATSKA: Matošević, Šola, Kaleb 2, Džomba, Zrnić, Sulić 4, Vori, Lacković 3, Valčić 3, Balić 6, Goluža 4 (3), Špoljarić, Metličić 8, Vukas. Izbornik Červar ŠPANJOLSKA: Hombrados, Barrufet, Garcia 5, Hernandez 3, Prieto 1, Garabaya 1, Perez 1, Entrrerios 5, Romero, O'Callaghan, Raul 1, Lozano 1, Fernandez, Belaustegui 11, M.Ortega. Izbornik Argiles ISKLJUČENJA: Hrvatska 16 minuta, Španjolska 12 minuta SEDMERCI: Hrvatska 2 (2), Španjolska 7 (5) (Hina) dl