NBA: GIRIČEK DOBIO KUKOČA

NEW YORK, 20. siječnja 2004. (Hina) - Zahvaljujući igračima s klupe Giričekov Orlando je na svom terenu pobijedio Kukočeve Buckse 106-99.
NEW YORK, 20. siječnja 2004. (Hina) - Zahvaljujući igračima s klupe Giričekov Orlando je na svom terenu pobijedio Kukočeve Buckse 106-99. #L# "Večeras su nas spasili igrači s klupe. Giriček je bio odličan u napadu, isto tako i Pachulia", izjavio je trener Orlanda Johnny Davis. Iako je u igri bio samo 16 minuta Giriček je upisao 11 koševa (šut 5-6) i 2 skoka. Hrvatski reprezentativac je zapečatio pobjedu ukravši loptu i zakucavši 9 sekundi prije kraja susreta. Pachulia je, također, postigao 11 poena, a najefikasniji je bio Tracy McGrady sa 34 koša. Joe Smith sa 19 poena bio je najbolji kod Bucksa. Kukoč je odigrao 17 minuta, bez poena i tek sa jednim skokom. Trijumfom 85-77 protiv aktualnih prvaka San Antonio Spursa, Detroit je ubilježio 13. uzastopnu pobjedu, čime su izjednačili rekord iz sezone 1989/90., kada su bili prvaci. Utakmicu nisu izgubili od 26. prosinca. Najzaslužniji za pobjedu bili su Chauncey Billups sa 18 poena, Mehmet Okur dodao je 15, a bivši "cibos" Chucky Atkins 14 koševa. Tim Duncan sa 17 koševa i 10 skokova bio je najbolji kod Spursa. Lakersi, koji igraju bez ozlijeđenih Shaquillea O'Neala, Kobea Bryanta i Karla Malonea, izgubili su na domaćem terenu od Phoenixa 85-88. Joe Johnson sa 26 koševa i 10 skokova predvodio je goste, a kod Lakersa je prednjačio Jake Voskuhl sa 18 poena i 12 skokova. (Hina) im