AUSTRALIAN OPEN: ANČIĆ NA CORRETJU

ZAGREB/MELBOURNE, 20. siječnja 2004. (Hina) - Hrvatski tenisač Mario Ančić pridružio se Ljubičiću i Karloviću u 2. kolu Australian Opena, prvog grand slama sezone.
ZAGREB/MELBOURNE, 20. siječnja 2004. (Hina) - Hrvatski tenisač Mario Ančić pridružio se Ljubičiću i Karloviću u 2. kolu Australian Opena, prvog grand slama sezone.#L# Iako je gubio 1-2 u setovima, Ančić je nakon trosatne borbe u pet setova pobijedio Nizozemca Raemona Sluitera 6-7 (4), 6-4, 3-6, 6-4, 6-3. Ančić je svom protivniku četiri puta oduzimao servis, te je više odlazio na mrežu. Ubacio je 15 aseva, a Sluiter 8. Ovo je druga pobjeda 19-godišnjeg Slićanina nad Nizozemcem. Ančić je slavio i prošle godine u Stockholmu. Sljedeći protivnik bit će mu Španjolac Alex Corretja, dvostruki finalist Roland Garrosa protiv kojeg je prošle godine dva puta izgubio. No, treba podsjetiti da je Ančić svoj najbolji rezultat ostvario baš na Australian Openu, kada je prošle godine igrao u četvrtom kolu. Roko Karanušić, koji je u glavni turnir ušao kroz kvalifikacije, izgubio je od Australca Waynea Arthursa 2-3 u setovima. Arthurs je poveo 2-0 u setovima, ali Karanušić se je vratio dobivši dva tie-breaka. Međutim, nakon dva sata i 45 minuta borbe više nije imao snage, i u petom setu je za samo 25 minuta izgubio 2-6. Karolina Šprem poražena je u dva seta od 23. nositeljice Ruskinje Krasnoruckaje. Duplo više neprisiljenih pogrešaka, te čak deset neiskorištenih prilika za break koštalo ju je plasmana u 2. kolo. Ni Jelena Kostanić nije se uspjela plasirati u 2. kolo. Pobijedila ju je 29. nositeljica Francuskinja Nathalie Dechy 7-5, 6-4. Loša igra na drugi servis i nepripremljeni izlasci na mrežu bili su nijansa koja je donijela prevagu na stranu Ruskinje. (Hina) im