Svjetsko klupsko prvenstvo: Al-Ittihad u polufinalu

TOKIO, 11. prosinca 2005. (Hina/Reuters) - U Tokiju je počelo Svjetskoklupsko prvenstvo u nogometu, a u prvoj četvrtfinalnoj utakmici jeAl-Ittihad iz Saudijske Arabije pobijedio egipatski Al-Ahly 1:0.Strijelac jedinog pogotka bio je kapetan Al Ittihada Mohammed Noor,koji je u 78. minuti iskoristio pogrešku egipatskog vratara.
TOKIO, 11. prosinca 2005. (Hina/Reuters) - U Tokiju je počelo Svjetsko klupsko prvenstvo u nogometu, a u prvoj četvrtfinalnoj utakmici je Al-Ittihad iz Saudijske Arabije pobijedio egipatski Al-Ahly 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je kapetan Al Ittihada Mohammed Noor, koji je u 78. minuti iskoristio pogrešku egipatskog vratara.

Al Ittihad je ovom pobjedom prekinuo nevjerojatan niz egipatskog kluba, koji je u 55 utakmica zaredom bio neporažen.

Al Ittihad će u srijedu u polufinalu igrati protiv brazilskog Sao Paula.

U drugom četvrtfinalu, koje se igra u ponedjeljak, sastaju se australski Sydney FC i Deportivo Saprissa iz Kostarike. Pobjednik ovog dvoboja igrat će u polufinalu protiv europskog prvaka Liverpoola.