Veleslalom Aspen: rezultati

ASPEN/ZAGREB, 10. prosinca 2005. (Hina) - Janica Kostelić osvojila ječetvrto mjesto na drugom veleslalomu Svjetskoga kupa u američkomAspenu, zaostavši za pobjednicom Španjolkom Mariom Rienda Contreras 68stotinki.
ASPEN/ZAGREB, 10. prosinca 2005. (Hina) - Janica Kostelić osvojila je četvrto mjesto na drugom veleslalomu Svjetskoga kupa u američkom Aspenu, zaostavši za pobjednicom Španjolkom Mariom Rienda Contreras 68 stotinki.

Drugo mjesto pripalo je Šveđanki Anji Paerson, dok je treća bila Austrijanka Kathrin Zettel.

Janica je nakon prve vožnje bila osma, a u drugoj je doskijala do odlične četvrte pozicije. Prošle godine je u Aspenu Kostelić bila druga u veleslalomu, a na startu sezone u listopadu u Soeldenu bila je druga. U veleslalomu Janica Kostelić sa 130 bodova drži četvrto mjesto, dok je u ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon šest utrka na šestom mjestu sa 178 bodova. Vode Austrijanke Michaela Dorfmeister (334) i Alexandra Meissnitzer (260), no sutra će zaostatak sigurno biti manji jer se u Aspenu vozi prvi slalom sezone.

U prvoj vožnji nastupile su još tri hrvatske skijašice, ali se nijedna od njih nije uspjela plasirati među 30 najbržih u drugi "lauf". Ana Jelušić je bila 44. sa 3:22 sekundi sporijim vremenom od vodeće, Mateja Ferk je zauzela 56. mjesto sa točno pet sekundi zaostatka, dok Nika Fleiss nije završila utrku. Sve tri će priliku za popravni imati na sutrašnjem slalomu.

1. Maria-Jose Rienda-Contreras (ŠPA) 1:57.17 (58.37 + 58.80)

2. Anja Paerson (ŠVE) 1:57.51 (58.99 + 58.52)

3. Kathrin Zettel (AUT) 1:57.53 (58.98 + 58.55)

4. JANICA KOSTELIĆ (CRO) 1:57.85 (59.26 + 58.59)

5. Michaela Dorfmeister (AUT) 1:57.87 (59.07 + 58.80)

6. Tanja Poutiainen (FIN) 1:58.04 (58.76 + 59.28)

7. Elisabeth Görgl (AUT) 1:58.15 (59.10 + 59.05)

8. Tina Maze (SLO) 1:58.41 (59.29 + 59.12)

9. Michaela Kirchgasser (AUT) 1:58.59 (59.84 + 58.75)

10. Andrea Fischbacher (AUT) 1:58.85 (59.89 + 58.96)