EP plivanje: Sanja Jovanović peta u finalu 50 leđno

TRST/ZAGREB, 10. prosinca 2005. (Hina) - Hrvatska plivačica SanjaJovanović osvojila je peto mjesto u finalu discipline 50 metara leđnona Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima.
TRST/ZAGREB, 10. prosinca 2005. (Hina) - Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je peto mjesto u finalu discipline 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima.

Jovanović je u finalu otplivala novi hrvatski rekord, koji sada iznosi 27.73 sekundi, a do brončanog odličja ju je dijelilo samo 14 stotinki sekunde. Zlato je u ovoj disciplini osvojila Dankinja Oernstedt (27.26), srebrna je Nijemica janine Pietsch (27.47), a broncu Bheloruskinja Herasimenia (27.59).

Na 100m mješovito u polufinalu je 19-godišnji Saša Imprić zauzeo ukupno 13. mjesto, ali je sa vremenom 55.44 za sedam stotinki oborio osobni rekord koji je plivao danas u kvalifikacijama.

U polufinalu na 100m leđno 30-godišnji Marko Strahija je sa 53.13 sekundi bio deseti, a hrvatski rekorder 29-godišnji Gordan Kožulj 15. sa 53.58.