SP RUKOMETAŠICA: HRVATSKA - KINA 35:29 - šira verzija

SANKT PETERBURG/ZAGREB, 7. prosinca 2005. (Hina) - U susretu 3. kola Askupine Svjetskog prvenstva u Sankt Peterburgu rukometašice Hrvatskesu svladale Kinu sa 35:29 (18:16).
SANKT PETERBURG/ZAGREB, 7. prosinca 2005. (Hina) - U susretu 3. kola A skupine Svjetskog prvenstva u Sankt Peterburgu rukometašice Hrvatske su svladale Kinu sa 35:29 (18:16).

Pred 200 gledatelja u Ledenoj dvorani sudili su Ljudovik i Vakula iz Ukrajine.

HRVATSKA: Stančin, Jelčić, Tatari 8, Hrgović 2, Čop 2, Golubić 6, Pušić 5, Kožnjak, Horvat, Pasičnik 12 (4), Popović, Franić, Vresk, Pensa.

KINA: Liu Gui, Liu Yun 3, Huang Jie 2, Wang Chan, Wang Min 2, Wang Sha 4, Zhang 1, Huang Hong, Wu Nan 2, Liu Mei, Sun 1, Yu, Wu Yuan 4, Li Wei 10 (3).

Isključenja: Hrvatska 10 minuta, Kina 10

Sedmerci: Hrvatska 5 (4), Kina 5 (3)

Hrvatske rukometašice došle su i do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu u Sankt Peterburgu, a pobjeda protiv Kine (35:29) poboljšava šanse za plasman među tri reprezentacije i odlazak u drugi krug. Za pretpostaviti je da će izabranice Josipa Šojata ipak izgubiti od domaćina Rusije, a pobijediti najslabiji Urugvaj, pa će odluka o plasmanu Hrvatske donijeti utakmica Nizozemska - Kina. U nekoj od ipak teoretskih mogućnosti može se dogoditi da dalje prođe Kina, a ne Nizozemska, pa bi naše u drugi krug prenijele dva boda.

Opet je početak susreta bio katastrofalan, Kineskinje su povele, a naše su se zahvaljujući ponovno sjajnom Dijanom Golubić vratile i u 18. minuti Hrvatska vodi sa 11:6. Do poluvremena su Kineskinje smanjile na 18:16, a otpor protivnica hrvatske su rukometašice slomile u 45. minuti sa vodstvom od "plus 7" - 29:22.

Prvo ime naše reprezentacije na ovoj utakmici bila je Svitlana Pasičnik sa 12 pogodaka, Miranda Tatari je dodala 8, a Golubić šest.

U petak u 17 sati Hrvatska igra sa Rusijom.