Portugal - Hrvatska 2-0

COIMBRA/ZAGREB, 13. studenog 2005. (Hina) - Hrvatska nogometnareprezentacija izgubila je prijateljsku utakmicu protiv Portugala uCoimbri sa 0-2 (0-1).
COIMBRA/ZAGREB, 13. studenog 2005. (Hina) - Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je prijateljsku utakmicu protiv Portugala u Coimbri sa 0-2 (0-1).

Strijelci: 1-0 Petit (32), 2-0 Pauleta (65).

Pred 10.000 gledatelja sudio je Nielsen iz Danske.

PORTUGAL: Ricardo, Miguel (od 62. Paulo Ferreira), Ricardo Carvalho, Meira, Caneira (od 81. Ribeiro), Petit (od 74. Frechaut), Costinha, Tiago (od 79. Helder Postiga), Cristiano Ronaldo (od 77. Joao Alves), Boa Morte, Pauleta (od 66. Nuno Gomes)

HRVATSKA: Butina, Tomas, R. Kovač (od 46. Tokić), Šimunić, Srna (od 46. Bošnjak), J. Leko, N. Kovač, Babić, Kranjčar, Pršo, Balaban (od 77. I. Leko)

Dvoboj Portugala i Hrvatske u Coimbri nije ispunio očekivanja, po kišovitom i prohladnom vremenu obje su reprezentacije odigrale ispod svojih mogućnosti.

Ipak, domaćini su imali više od igre, posebno su opasni za našu obranu bili Cristiano Ronaldo i Luis Boa Morte, no nisu uspjeli stvoriti niti jednu izgledniju prigodu za pogodak.

Domaćin je poveo u 32. minuti kada je Petit izveo slobodan udarac s 30-ak metara, lopta je prešla preko živog zida, a iako je išla prilično po sredini Butina ju nije stigao odbiti.

Samo četiri minute kasnije Hrvatska je umalo izjednačila. Nakon kornera lopta se odbila do Boška Balabana koji je pucao s 20-ak metara no lopta je zatresla prečku.

Sredinom drugog poluvremena Portugal je iz protunapada preko svog najboljeg strijelca Pedra Paulete povisio vodstvo. Babić je loše završio jedan obećavajući napad Hrvatske, uslijedila je brza kontra, Pauleta se driblingom oslobodio Tokića i prevario Butinu.