NHL - prva pobjeda Pittsburga

NEW YORK, 28. listopada 2005. (Hina/Reuters) - Nakon najgoreg otvaranjasezone u povijesti kluba, NHL momčad Pittsburgh Penguinsi je tek udesetom susretu ove sezone upisala prvu pobjedu i to protiv AtlantaThrashersa 7:5.
NEW YORK, 28. listopada 2005. (Hina/Reuters) - Nakon najgoreg otvaranja sezone u povijesti kluba, NHL momčad Pittsburgh Penguinsi je tek u desetom susretu ove sezone upisala prvu pobjedu i to protiv Atlanta Thrashersa 7:5.

Međutim, i u ovom dvoboju se činilo kako će Pittsburg nastaviti crni niz, jer su gosti nakon svega deset minuta vodili sa čak 4:0. No, tada se probudio Mario Lemieux i sa dva pogotka i tri asistencije preokrenuo rezultat.

"Bio sam šokiran kada sam u desetoj minuti pogledao semafor. Bojao sam se potpunog debakla, no uspjeli smo se vratiti," kazao je Lemieux. Strijelci za "pingvine" bili su i Sergej Gončar, John LeClair i Ric Jackman. Zanimljivo, domaćin je šest od sedam pogodaka postigao u trenucima dok je imao igrača više. Strijelci za goste bili su Ilja Kovalčuk, Patrick Stefan, Peter Bondra, Niclas Havelid i Slava Kozlov.

U Deneveru je Colorado pobijedio Vancouver 6:2, a Milan Hejduk je postigao svoj 200-ti NHL pogodak. Međutim, utakmicu je obilježio Todd Bertuzzi koji se po prvi put nakon napada na Stevea Moorea ukazao u Denveru. Bertuzzi je zbog udaranja suparnika i nesportskog poteza suspendiran na 17 mjeseci, a Moore se još uvijek nije oporavio od ozljeda glave, vrata i leđa i njegov povratak na led još uvijek je upitan. Navijači su svaki njegov dodir s pakom popratili uvredama i povicima, a bilo je vruće i na tribinama gdje su domaći navijači zalili pivom jednu ženu koja je sjedila u Bertuzzijevom dresu. Od fizičkog napada spasila ju je policija.

"Nisam niti očekivao drugačiju atmosferu. Žao mi je zbog Moorea, no nisam ga namjerno udario," branio se Bertuzzi. Osim Hejduka strijelci za Colorado bili su Pierre Turgeon (2), te Joe Sakic, Ian Laperriere i Steve Konovalčuk, dok su pogotk za goste postigli Henrik Sedin i Ryan Kesler.

2. Colorado   5 4 1  45 34 11
 3. Minnesota  5 4 1  33 23 11