Hrvatska - Mađarska 0-0 (šira verzija)

BUDIMPEŠTA/ZAGREB, 12. listopada 2005. (Hina) - Nogometnereprezentacije Mađarske i Hrvatske su u utakmici posljednjeg kolaskupine 8 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Budimpešti na stadionuUjpesta odigrale 0-0.
BUDIMPEŠTA/ZAGREB, 12. listopada 2005. (Hina) - Nogometne reprezentacije Mađarske i Hrvatske su u utakmici posljednjeg kola skupine 8 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Budimpešti na stadionu Ujpesta odigrale 0-0.

S ovim bodom Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini.

Pred 8.000 gledatelja sudio je Danac Claus Bo Larsen.

MAĐARSKA: Kiraly; Bodnar, Stark, Gyepes, Vanczak; Korsos, Boeor, Baranyos (od 76. Buzsaky), Hajnal, Huszti; Kovacs

HRVATSKA: Butina; R. Kovač, Tudor, Tokić, Tomas; Srna, Vranješ, Babić, I. Leko (od 63. J. Leko); Klasnić (od 63. Bošnjak, od 89. Šimić), Balaban

ŽUTI KARTONI: Stark, Tomas

Našim nogometašima je u Budimpešti bio potreban bod za potvrdu prvoga mjesta, pa stoga nisu niti inzistirali previše na napadačkoj igri, dok su Mađari, koji su i inače igrački inferiorniji, bili potpuno bezopasni u napadu s obzirom da su im nedostajala trojica ponajboljih igrača, Gera, Torghelle i Szabics.

Najzanimljivi događaja na terenu zbili su se u završnici prvoga poluvremena. U 41. minuti Boško Balaban je došao u izglednu poziciju nakon proigravanja Tudora, ali Kiraly je obranio. Samo dvije minute kasnije Balaban je iz slobodnog udarca sa 16 metara pogodio gredu. U posljednjim trenucima prvoga dijela gredu je pogodio i mađarski reprezentativac Baranyos odličnim lobom s vrha kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu najbolju priliku imao je Jerko Leko u 70. minuti, ali njegov udarac s 20-ak metara išao je ravno u Kiralyja.

Utakmicu su obilježili novi izgredi hrvatskih navijača. Naime, sredinom prvog poluvremena jedna je baklja bačena s tribine na kojoj su bili hrvatski navijači pala na teren u neposrednoj blizini igrača. Uslijedili su neredi na tribinama, te je mađarska policija uporabom sile morala uvesti red.

U drugom su poluvremenu hrvatski navijači nekoliko baklji bacili na tribinu gdje su se nalazili mađarski navijači, te su počeli trgati stolce. Zbog toga su ih Mađari "počastili" uzvicima "Cigani, cigani".