Kup UEFA - kraj za Sporting, Bayer, Leverkusen

LONDON, 30. rujna 2005. (Hina) - Uzvratni susreti prvog kola Kupa UEFAdonijeli su niz iznenađenja - od natjecanja su se oprostiliprošlogodišnji finalist Sporting, te Bayer Leverkusen, Feyenoord,Auxerre, Galatasaray i Everton.
LONDON, 30. rujna 2005. (Hina) - Uzvratni susreti prvog kola Kupa UEFA donijeli su niz iznenađenja - od natjecanja su se oprostili prošlogodišnji finalist Sporting, te Bayer Leverkusen, Feyenoord, Auxerre, Galatasaray i Everton.

Nakon pobjede u prvom dvoboju u Halmstadu (2:1), očekivao se kako će Sporting na svom Jose Alvalade stadionu s lakoćom preskočiti švedsku momčad. No, gosti su upisali pobjedu 3:2. Do 90. minute rezultata je bio 1:1, no tada je Zvirgzdauskas izborio produžetak. Kada je isti igrač postigao autogol u 102. činilo se kako će Sporting ipak otići dalje, no za veliku senzaciju pobrinuo se Ingelsten pogotkom u 114. minuti.

"Bilo je teško očekivati našu pobjedu, no došli smo se boriti. Znali smo da će Portugalci ući opušteno u susret i to im se osvetilo," kazao je strijelac posljednjeg pogotka.

Bayer je nakon poraza od CSKA u Leverkusenu (0:1) identičnim rezultatom stradao i u Sofiji. Apotekarima je presudio Mourad Hdiouad u 67. minuti. Gosti su nastupili u najjačem sastavu, no nisu uspjeli slomiti bugarsku obranu.

"Mi smo ispali već u prvom susretu. Nismo iskoristili prilike i to nam se osvetilo," kazao je Bernd Schneider.

Identičnim rezultatom Feyenoord je poražen u Bukureštu od Rapida. Pogodak odluke postigao je Mugurel Buga. Junak utakmice ponovo je bio vratar Danut Coman, koji je radio čuda.

"Danut nas je spasio. Branio je bez pogreške i najviše njemu možemo zahvaliti što smo pobijedili Nizozemce," kazao je Buga.

Odličnu večer imao je i vratar Tromsoa, Lars Hirchfelda. Gosti su u Istanbulu odigrali 1:1 i ukupnim rezultatom 2:1 pobijedili Galatasaray.

"Norvežani su odigrali sjajno, no nevjerojatno je što sve promašili," kazao je Hasan Sas.