Liga prvaka - porazi Panathinaikosa i Club Bruggesa

ZAGREB, 9. kolovoza 2005. (Hina) - U prvom dvoboju trećeg pretkola Ligeprvaka norveška Valerenga je u oslu pobijedila belgijski Club Brugges3:1.
ZAGREB, 9. kolovoza 2005. (Hina) - U prvom dvoboju trećeg pretkola Lige prvaka norveška Valerenga je u oslu pobijedila belgijski Club Brugges 3:1.

U redovima belgijskog prvaka nastupila su i trojica hrvatskih reprezentativaca - Tomislav Butina, Boško Balaban i Ivan Leko. Butina i Leko su odradili cijeli susret, dok je Balaban zamijenjen u 81. minuti.

Poraz je upisao i Panathinaikos i to na gostovanju u Krakowu protiv Wisle 1:3. Gosti su poveli u 4. minuti pogotkom Olisadebea, no Wisla je sa tri pogotka uspjela preokrenuti rezultat. U strijelce su se upisali Brozek (12), Uche (52) i Frankowski (70). Za Pao su nastili Igor Bišćan, Mario Galinović, te Anthony Šerić. Bišćan je na terenu proveo 62. minute, dok su Šerić i Galinović odradili cijelu utakmicu.