SP atletika - zlato za Nelsona i Dibabu

HELSINKI, 6. kolovoza 2005. (Hina/AFP) - Američki bacač kugle, AdamNelson napokon je dohvatio zlatno odličje na nekom velikomnatjecanju.
HELSINKI, 6. kolovoza 2005. (Hina/AFP) - Američki bacač kugle, Adam Nelson napokon je dohvatio zlatno odličje na nekom velikom natjecanju.

Nakon dvije srebrne medalje na olimpijskim igrama i dva druga mjesta na svjetskim prvenstvima, Nelson se u Helsinkiju uspeo na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja. Amerikanac je slavio bacivši kuglu 21.73 metra. Drugo mjesto pripalo je Nizozemcu Rutgeru Smithu (21.29), dok je treći bio Nijemac Ralf Bartels (20.99).

Zlatna medalja u utrci na 10.000 metara pripala je Tiruneshi Dibabi. Mlada 19-godišnja Etiopljanka, koja je na posljednjem SP-u bila zlatna na dvostruko kraćoj dionici, slavila je s rezultatom 30:24.02. Drugo i treće mjesto pripalo je sunarodnjakinjama - druga je bila Berhane Adere (30:25.41), a treća njezina starija sestra Ejagayehu Dibaba (30:26.00). Olimpijska pobjednica iz Atene, Kineskinja Xing Huina bila je četvrta.