SKV: Sport u 14 sati

ZAGREB, 10. srpnja 2005.(Hina) - Pregled sportskih događaja do 14 sati:

BOL NA BRAČU

Anna-Lene Grönefeld je pobjedom nad Karolinom Šprem 6:3, 6:7 (5), 6:2 dovela Njemačku u vodstvo od 2:1 u Fed Cup dvoboju za ulazak u Svjetsku skupinu I u Bolu na Braču. U drugom pojedinačnom susretu dana Jelena Kostanić igra sa Juliom Schruff, a potom slijedi dvoboj parova.

NEW YORK/ZAGREB

U susretu 4. kola polufinalne B skupine Svjetske lige, koja se igra u New Yorku, vaterpolisti Hrvatske su pobijedili Mađarsku sa 9:7 (1:0, 1:2, 2:2, 5:3). Bila je ovo velika pobjeda izabranika Ratka Rudića nad olimpijskim prvacima Mađarima, kojom su hrvatski vaterpolisti osigurali plasman na završni turnir Svjetske lige u Beogradu, na koji idu tri prvoplasirane momčadi iz naše skupine. Najbolji pojedinac kod naših bio je Andro Bušlje sa 3 zgoditka, Nikola Franković je zabio dva, a Miho Bošković, Teo Đogaš, Andrija Komadina i Tihomil Vranješ po jedan. U drugom susretu skupine Rusi su iznenadili Amerikance sa 8:5 i tako pomogli Hrvatskoj da i teoretski osigura mjesto među prve tri ekipe. O trećem putniku na završni turnir odlučit će dvoboj SAD - Mađarska.

LUZERN/ZAGREB

Hrvatski dvojac bez kormilara Nikša i Siniša Skelin osvojio je drugo mjesto na posljednjoj regati Svjetskog kupa u švicarskom Luzernu.Braća Skelin su u prvih 500 metara bili zadnji, nakon 1000 su se probili na četvrto mjesto, a potom su pojačali ritam zaveslaja i utrku završili kao drugi (6:31.48), dvije i pol sekunde iza pobjednika Novozelanđana Nathana Twadlea i Georgea Bridgewatera. Treće mjesto uzeli su Talijani, četvrti su bili Nijemci, peti Kanađani, a šesti Britanci. Unatoč porazu od Novozelanđana, olimpijski doprvaci su ukupni pobjednici Svjetskog kupa u dvojcu bez kormilara.

PRAG/ZAGREB

Zagrebačka Cibona VIP igrat će u B skupini Eurolige košarkaša zajedno sa momčadima Maccabi Tel Aviva, Efes Pilsena, Armani Milana, Barcelone, poljskog Prokom Trefla, pirejskoga Olympiacosa i Lietuvos Rytasa, odlučio je ždrijeb u Pragu. U A skupini igrat će Union Olimpija Ljubljana, Tau Ceramica, Benetton Treviso, AEK Atena, Climamio Bologna, Žalgiris, njemački Bamberg i Strasbourg, a u skupini C Panathinaikos, CSKA Moskva, Ulker, Montepaschi, Real Madrid, Unicaja,Pau-Orthez i Partizan. Euroliga starta u studenome, a završni turnir četvorice bit će krajem travnja 2006. u Pragu.

NEWPORT

Amerikanac Jim Courier, Francuz Yannick Noah i Čehinja Jana Novotna u subotu navečer su primljeni u Tenisku kuću slavnih koji se nalazi u gradu Newportu, u američkoj državi Rhode Islandu. Teniska kuća slavnih utemeljena je 1954., a sa novim "stanarima" broj članova je narastao na 190.

GSTAAD

Argentinski tenisač Gaston Gaudio pobjednik je 420.000 eura vrijednog ATP turnira u švicarskom Gstaadu svladavši u finalu domaćeg igrača Stanislasa Wawrinku sa 6:4, 6:4. Argentinac je konačno osvojio Gstaad, gdje je 2002. izgubio u finale od Corretje, a Wawrinka u svom prvom ATP finalu nije uspio poći stopama svog poznatijeg sunarodnjaka Rogera Federera koji je slavio lani.

ZAGREB

Rezultati susreta Fed Cupa:

Polufinale:

MOSKVA: RUSIJA - USA 2:1 (Jelena Dementijeva - Venus Williams 1-6, 2-6)

AIX-EN-PROVENCE: FRANCUSKA - ŠPANJOLSKA 2:0

FED CUP, baraž za ulazak u Svjetsku skupinu:

BOL NA BRAČU: HRVATSKA - NJEMAČKA 1:2 (Karolina Šprem -Anna-Lena Grönefeld 3-6, 7-6 (5), 2-6)

LIBEREC: ČEŠKA - ITALIJA 2:1 (Nicole Vaidisova - Francesca Schiavone 6-2, 7-5)

LAUSANNE: ŠVICARSKA - AUSTRIJA 1:2 (Timea Baczinski - Yvonne Meusburger 6-3, 6-4)

BREE: BELGIJA - ARGENTINA 2:1 (Kim Clijsters - Gisela Dulko 6-4, 6-1)

KIJEV

Nogometaši Šahtar Donjecka pobjednici su Ukrajinskog Superkupa svladavši nakon jedanaesteraca Dinamo Kijev sa 3:2.

U regularnom dijelu bilo je 1:1, Elano je u 5. minuti zabio za Šahtar, a za Dinamo je u 32. izjednačio Belkevič.

PARIZ

Rezultati uzvratnih susreta 2. kola nogometnog Intertoto Kupa:

Goeteborg/ŠVE - Lombard Papa/MAĐ 1:0 (Berg 90) - prvi susret 3:2

Dinaburg/LAT - Žalgiris/LIT 2:1 (Boruns 17, Zizilevas 18/Jasaitas 45) - 0:2

Sturm Graz/AUT - Wolfsburg/NJEM 1:3 (Neukirchner 68/M.Petrov 12, 77, Menseguez 90) -2:2

Dubnica/SLK - Ankaraspor/TUR 0:1 (Jaba 74) - 4:0

Pogon Sczezin/POL - Sigma Olomouc/ČEŠ 0:0 - 0:1

Athletic Bilbao/ŠPA - CFR Cluj/RUM 1:0 (Gonzales 36) - 0:1 - 3:5 jedanaesterci

Charleroi/BEL- Tampere United/FIN 0:0 - 0:1

FK Budućnost Podgorica/SCG - Deportivo La Coruna/ŠPA 2:1 (Sekulić 64, Vujović87/Acuna 90pen) - 0:3

NEWPORT

U finalu 300.000 eura vrijednog ATP travnatog turnira u američkom Newportu igrat će Amerikanac Vince Spadea i Britanac Greg Rusedski.

Vince Spadea (USA/2) - Paul Goldstein (USA/7) 7:6 (8:6), 6:2,

Greg Rusedski (VB/3) - Wesley Moodie (JA) 7:6 (7:2), 6:4.