Tour: Armstrong preuzeo vodstvo

BLOIS, 5. srpnja 2005. (Hina/Reuters) - Momčad Discovery Channel, zakoju nastupa i šesterostruki pobjednik "Tour de Francea" AmerikanacLance Armstrong, pobjednik je četvrte etape ovogodišnjeg "Toura",momčadskog kronometra koji se vozio od Toursa do Bloisa u dužini od67.5 kilometara.
BLOIS, 5. srpnja 2005. (Hina/Reuters) - Momčad Discovery Channel, za koju nastupa i šesterostruki pobjednik "Tour de Francea" Amerikanac Lance Armstrong, pobjednik je četvrte etape ovogodišnjeg "Toura", momčadskog kronometra koji se vozio od Toursa do Bloisa u dužini od 67.5 kilometara.

Momčad Discovery Channela zadanu je dionicu prešla za 1:10:39 sati, odnosno prosječnom brzinom od 57.31 kilometara na sat, čime je postavila novi brzinski rekord na "Touru", dosadašnji rekord držala je momčad Gewissa iz 1995. godine (54.94 km/h).

Drugo mjesto zauzela je momčad CSC sa samo dvije sekunde zaostatka, dok je treće mjesto pripalo T-Mobileu sa 35 sekundi slabijim vremenom.

Vodstvo u ukupnom redoslijedu preuzeo je Armstrong ispred svog sunarodnjaka i momčadskog kolege Georgea Hincapiea koji zaostaje 55 sekundi i Nijemca Jensa Voigta (CSC) koji ima 1:04 minute slabije vrijeme.

Tragičar četvrte etape bio je vodeći u ukupnom redoslijedu do danas, Amerikanac David Zabriskie (CSC). Zabriskie je pao oko kilometar i pol prije cilja u trenicima kada se činilo da bi mogao zadržati žutu majicu vodećeg još jedan dan. Naime, njegova momčad je šest km prije cilja imala dvije sekunde bolje vrijeme od Discovery Channela, te se očekivalo da bi CSC mogao osvojiti etapu, a samim time i Zabriskie zadržati žutu majicu. No, Zabriskie je pao, a vozači CSC-a su izgubili dragocjene sekunde.

S obzirom da ga momčadski kolege nisu čekali da se podigne, Zabriskieu nije upisano vrijeme CSC-a, nego ono u kojemu je prošao ciljem, a ono je bilo 1:26 minuta slabije, pa je s prvoga pao na deveto mjesto u ukupnom redoslijedu.

U srijedu se vozi peta etapa od Chamborda do Montargisa u dužini od 183 km.