SP hokej - Kanada i Češka u polufinalu

BEČ, 12. svibnja 2005. (Hina/DPA) - Reprezentacije Kanade i Češkeplasirale su se u polufinale Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, štose održava u Austriji.
BEČ, 12. svibnja 2005. (Hina/DPA) - Reprezentacije Kanade i Češke plasirale su se u polufinale Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu, što se održava u Austriji.

Kanada je u sjajnom četvrtfinalnom dvoboju prepunom preokreta porazila Slovačku 5:4 (2:2, 1:1, 2:1). Slovaci su tri puta imali pogodak prednosti (1:0, 2:1, 4:3), zapucali su i kazneni udarac, no mjesto u polufinalu ipak su izborili Kanađani. Junak kanadske pobjede bio je Joe Thorton koji je pobjednički pogodak postigao četiri minute prije kraja utakmice. Strijelci za Kanadu bili su Heatley (5:52), Smyth (16:47), Gagne (24:21, 48:15) i Thornton (55:38), dok su pogotke za Slovačku postigli Gaborik (0:45), Handzus (8:22) i Demitra (34:08, 43:46).

U drugom četvrtfinalnom okršaju Česi su porazili SAD 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0) boljim izvođenjem kaznenih udaraca. Česi su tako uzvratili Amerikancima za četvrtfinalni poraz na posljednjem SP-u u Češkoj. I ovoga puta reprezentacija SAD bila je korak do pobjede. Nakon prve dvije trećine imali su dva pogotka prednosti (Modano 9:18, Parrish 25:47), no u posljednjih 20 minuta primili su dva pogotka (Zidlicky (41:40, Spacek 49:50). Nakon što su u produžetku mreže mirovale pobjednik je dobiven izvođenjem kaznenih udaraca. Iz devet pokušaja jedino je Martin Rucinsky postigao pogodak. Amerikanci su promašili svih pet udaraca - Vokoun je zaustavio udarce Knubleu, Modenu, Parrishu i Roachu, dok je Weight pogodio vratnicu. Njegov kolega na suparničkoj strani Rick DiPietro zaustavio je udarce Hlavaca, Jagra i Hemskya, nop nije uspio zaustaviti i Rucinskya.

Kanađani će se za mjesto u finalu boriti protiv pobjednika dvoboja Švedska - Švicarska, dok će Česi igrati protiv boljeg iz susreta Finska - Rusija.