Lyon osvojio četvrti naslov

PARIZ, 8. svibnja 2005. (Hina/Reuters) - Nogometaši Lyona po četvrtiput uzastopce osvojili su naslov francuskog prvaka.
PARIZ, 8. svibnja 2005. (Hina/Reuters) - Nogometaši Lyona po četvrti put uzastopce osvojili su naslov francuskog prvaka.

"Lavovi" su prvo mjesto osigurali pobjedom protiv Ajaccioa 2:1. Tri kola prije kraja Le Championnata, Lyon ima 11 bodova više od Lille na drugom mjestu. Strijelci za domaćine bili su Sidney Govou (36) i Claudio Cacapa (65), dok je pogodak za goste postigao Demont (52). Vezi igrač Lyona, Juninho Pernambucano promašio je jedanaesterac u 33. minuti, dok je Ajaccio od 43. minute igrao bez isključenog Mamadoua Secka.

Lyon se tako pridružio St Etienneu i Olympique Marseille jedinim francuskim klubovima sa četiri uzastopna naslova prvaka.