SP stolni tenis - Zhang najbolja

ŠANGAJ, 5. svibnja 2005. (Hina/AFP) - Olimpijska pobjednica u stolnomtenisu, Kineskinja Zhang Yining okitila se i naslovom svjetskeprvakinje na prvenstvu u Šangaju.
ŠANGAJ, 5. svibnja 2005. (Hina/AFP) - Olimpijska pobjednica u stolnom tenisu, Kineskinja Zhang Yining okitila se i naslovom svjetske prvakinje na prvenstvu u Šangaju.

U finalnom dvoboju Zhang Yining je pobijedila sunarodnjakinju Guo Yan 4:2 (5:11, 11:7, 11:7, 4:11, 11:8, 13:11). Brončane medalje pripale su Lin Ling iz Hong Konga, te Kineskinji Guo Yue.

U finalu muških parova slavili su Kinezi Wang Hao i Kong Linghui nakon što su pobijedili Nijemce Tima Bolla i Christiana Suessa 4:1 (11:9, 11:3, 11:9, 7:11, 11:6).

Kina je do sada osvojila tri zlatne medalje - u muškim parovima, mješovitim parovima, te u pojedinačnoj konkurenciji djevojaka. Svjetsko prvenstva završava u petak, kada su na rasporedu završne borbe ženskih parova, te muškaraca pojedinačno.