NBA - Sunsi i Miami sigurni, poraz Spursa

NEW YORK/ZAGREB, 25. travnja 2005. (Hina) - Najbolja momčad regularnogdijela NBA lige, Phoenix Suns otvorili su doigravanje pobjedom protivMemphisa (114:103).
NEW YORK/ZAGREB, 25. travnja 2005. (Hina) - Najbolja momčad regularnog dijela NBA lige, Phoenix Suns otvorili su doigravanje pobjedom protiv Memphisa (114:103).

Sunsi su odlično otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini napravili 11 koševa prednosti. Do kraja utakmice prednost su rutinski sačuvali. Ključni igrači u pobjedi Sunsa bili su Shawn Marion (26 koševa, 13 skokova), Quentin Richardson (22 koša), te Steve Nash (11 koševa, 13 asistencija). Goste su predvodili Mike Miller (19), Jason Williams (17) i Pau Gasol (16).

"Bilo je vrlo važno upisati pobjedu na startu doigravanja. Nismo briljirali, no naš trijumf niti jednog trenutka nije bio upitan," kazao je trener Sunsa, Mike D'Antoni.

Za iznenađenje večeri pobrinuo se Denver koji je u San Antoniu pobijedio Spurse 93:87. Pobjednika je odlučila posljednja četvrtina u kojoj su Spursi promašili zadnjih 18 šuteva i nisu postigli pogodak iz igre punih 10 minuta. U zadnjoj dionici ubacili su 12, a njihov protivnik 20 koševa.

"Zadnju dionicu smo odigrali očajno. Kao da smo prvi put u doigravanju," kazao je Tim Duncan koji je postigao 18 koševa, ali uz šut 7-22. Prvi strijelac Spursa bio je Manu Ginobili (23). Goste su predvodili Andre Miller (31 koš) i Carmelo Anthony (14).

Miami se protiv New Jersey Netsa mučio tek u prvoj dionicu (22:19), no do poluvremena su imali 12 koševa prednosti. Dwyane Wade je bio odličan postigavši 32 koša, dok je Damon Jones dodao 30. Shaquille O'Neal je, usprkos ozljedi, ipak nastupio i za 32 minute upisao je 17 koševa i 11 skokova. U redovima Nesta petorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa - najviše Vince Carter (27) i Jason Kidd (18). Zoran Planinić je za Netse odigrao jednu minutu bez učinka.

Chicago Bullsi su upisali prvi pobjedu u doigravanju nakon oproštaja Michaela Jordana. Bullsi su pobijedili Washington 103:94. Domaćine su predvodili Ben Gordon (30) i Andres Nocioni (25 koševa i 18 skokova), dok je Washington predvodio Larry Hughes (31).