EP stolni tenis: Hrvatska osvojila drugo mjesto

AARHUS/ZAGREB, 29. ožujka 2005. (Hina) - U finalnom susretu ekipnogdijela Europskog prvenstva u stolnom tenisu u danskom Aarhusureprezentacija Hrvatske je izgubila od Rumunjske 2:3.
AARHUS/ZAGREB, 29. ožujka 2005. (Hina) - U finalnom susretu ekipnog dijela Europskog prvenstva u stolnom tenisu u danskom Aarhusu reprezentacija Hrvatske je izgubila od Rumunjske 2:3.

Hrvatske stolnotenisačice tako su ponovili rezultat s posljednje europske smotre u Corumayeuru, gdje su također bile druge. Tada su poražene od Talijanki, a ovoga puta od Rumunjki. Međutim, bez obzira na poraz Tamara Boroš, Cornelia Vaida, Sandra Paović i Andrea Bakula ostvarile su sjajan rezultat, još jednom potvrdivši kako pripadaju samom europskom vrhu.

U prvom finalnom dvoboju Cornelia Vaida nije imala izgleda protiv Michaele Steff. Rumunjka je slavila u tri seta. Tamara Boroš je pobjedom protiv Otilie Badescu (3:1) izjednačila, a Sandra Paović je pobijedila Adrianu Zamfir (3:1), te dovela Hrvatsku u vodstvo 2:1. U četvrtom susretu snage su odmjerile dvije najbolje igračice s obje strane. Tamara je dva puta vodila (1:0, 2:1), no Steff se uporno vraćala i na koncu upisala pobjedu 3:2. Pitanje pobjednika odlučeno je u petom meču u kojem se Vaida odlično držala protiv Badescu tek u prvom setu, koji je u neizvjesnoj završnici ipak ispustila. Preostala dva seta Rumunjka je dobila bez problema.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 2:3

Cornelia Vaida - Michaela Steff 0:3 (5:11, 2:11, 8:11)

Tamara Boroš - Otilia Badescu 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:7)

Sanda Paović - Adriana Zamfir 3:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:2)

Tamara Boroš - Michaela Steff 2:3 (11:5, 9:11, 11:8, 3:11, 8:11)

Cornelia Vaida - Otilia Badescu 0:3 (12:14, 5:11, 7:11)