Euroliga: Maccabi - Cibona VIP 83-75

TEL AVIV, 24. ožujka 2005. (Hina) - Košarkaši Cibone VIP izgubili su u5. kolu skupine D drugog kruga Eurolige u Tel Avivu od domaćegMaccabija sa 75-83 (10-16, 25-29, 22-15, 18-24). Ovim porazomZagrepčani su izgubili i teoretske izglede za plasman u četvrtfinale.
TEL AVIV, 24. ožujka 2005. (Hina) - Košarkaši Cibone VIP izgubili su u 5. kolu skupine D drugog kruga Eurolige u Tel Avivu od domaćeg Maccabija sa 75-83 (10-16, 25-29, 22-15, 18-24). Ovim porazom Zagrepčani su izgubili i teoretske izglede za plasman u četvrtfinale.

Najbolji u sastavu Cibone VIP bili su Branimir Longin sa 20 i Marko Popović sa 19 koševa, dok su Maccabi predvodili hrvatski reprezentativac Nikola Vujčić sa 17 koševa i 9 skokova, dok su Šarunas Jasikevičius i Anthony Parker ubacili po 15.

Hrvatski prvak je u Tel Avivu u dva navrata imao loše periode igre, što ga je na kraju stajalo i poraza. Nakon vodstva 10-9 krajem prve četvrtine, "cibosi" su domaćinima dozvolili seriju 13-2 kojom su se prvi put odvojili na veću razliku.

Najveća prednost Maccabija u prvom poluvremenu iznosila je 12 koševa, a početkom drugoga poluvremena domaći su stigli i do najvećih 15 koševa prednosti (50-35). Tada je uslijedio period odlične igre Cibone koja je uspjela povesti sa 55-54, a šest minuta prije kraja bilo je i pet razlike za Zagrepčane (69-64).

Ali, tada je uslijedio drugi i završni pad, Maccabi je serijom 13-1 pobjegao na plus sedam, te tu prednost mirno održao do kraja.