NBA: utakmica sezone Gordana Giričeka

NEW YORK, 23. ožujka 2005. (Hina/Reuters) - Hrvatski košarkaš GordanGiriček konačno je nakon skoro dva mjeseca odigrao jednu izvrsnuutakmicu postigavši u pobjedi Utah Jazza u Salt Lake Cityu protivLakersa (115:107) za 35 minuta rekord sezone - 22 poena (šut 9:21,trice 2:6), te po 2 skoka i asista.
NEW YORK, 23. ožujka 2005. (Hina/Reuters) - Hrvatski košarkaš Gordan Giriček konačno je nakon skoro dva mjeseca odigrao jednu izvrsnu utakmicu postigavši u pobjedi Utah Jazza u Salt Lake Cityu protiv Lakersa (115:107) za 35 minuta rekord sezone - 22 poena (šut 9:21, trice 2:6), te po 2 skoka i asista.

Zadnji je puta Giriček, koji je sinoć počeo u startnoj petorci, bio tako uspješan još 1. veljače, kada je Charlotteu ubacio 21 koš. Igrač utakmice bio je Mehmet Okur sa 27 poena i 16 skokova, a Utah je prekinula niz od devet poraza, unatoč čak 43 koša Kobea Bryanta. Lakersima je ovo šesti poraz zaredom, a to nisu imali već 11 godina.

U Seattleu su domaćini sa 92:84 svladali Milwaukee Bucks, a naš Toni Kukoč je za 21 minutu imao 5 koševa (šut 2:7, trice 1:2), skok i asist.

Tracy McGrady (26) i Kinez Yao Ming (12, 9 skokova) omogućili su Houston Rocketsima pobjedu protiv najbolje momčadi Istoka Miami Heat (84:82). Shaquille O'Neal je imao 23 poena i 16 skokova za Miami, čiji je najveći niz pobjeda u povijesti (12) prekinut u Teksasu. Phoenix Sunsi su se pobjedom u Atlanti (105:94), za koju je najzaslužniji Amare Stoudemire (40, 13 skokova), dovojili na čelu lige (50:16). Sunsi su osam utakmica bez poraza, a ovo im je bila čak 27. pobjeda u gostima po čemu su daleko nauvjerljiviji u ligi. Prošle sezone su Sunsi imali 50 poraza, a sada su daleko prije kraja regularne sezone došli do 50. pobjede.

Cleveland je zahvaljujući LeBronu Jamesu (29) svladao prvake Detroit Pistonse (91:76), a to je ujedno i uspješan prvijenac novoga trenera Brendana Malonea koji je u utorak zamijenio smijenjenoga Paula Silasa.