NBA: Boston nakon dva produžetka pobijedio Detroit

NEW YORK, 12. ožujka 2005. (Hina/Reuters) - Sinoć su u NBA ligi dvijeutakmice odlučene nakon produžetaka, a u Bostonu su košarkaši Celticsai Detroit Pistonsa morali igrati čak dva produžetka. Na kraju suslavili domaćini sa 115-113, a koš odluke zabio je Paul Pierce 23sekunde prije kraja susreta.
NEW YORK, 12. ožujka 2005. (Hina/Reuters) - Sinoć su u NBA ligi dvije utakmice odlučene nakon produžetaka, a u Bostonu su košarkaši Celticsa i Detroit Pistonsa morali igrati čak dva produžetka. Na kraju su slavili domaćini sa 115-113, a koš odluke zabio je Paul Pierce 23 sekunde prije kraja susreta.

Pierce je bio najbolji igrač Bostona. Upisao je 38 koševa i 12 skokova. Dobro ga je pratio Ricky Davis sa 23 poena.

Tayshaun Prince ubacio je 27 koševa za Detroit.

Produžetak se igrao i u Torontu, a na kraju su se veselili gosti iz Atlante, koji su dobili 116-112. Kod Atlante najbolji su bili Tyronn Lue i Al Harrington, koji su postigli 29, odnosno 28 koševa.

Kukočevi Milwaukee Bucksi poraženi su na domaćem terenu od Dallasa 110-112. Hrvatski košarkaš odigrao je 23 minute i uglavnom se posvetio asistiranju suigračima. Ostvario je 7 dodavanja, a tome je pridodao 3 koša (šut 1-3) i 1 skok. Prvi strijelac Bucksa bio je Michael Redd sa 33 koša.

Dallas su do pobjede predvodili Dirk Nowitzki (29 poena i 9 skokova) i Jason Terry (28 koševa).

Mario Kasun dugo je bio na listi ozlijeđenih igrača Orlanda. Sinoć je odigrao 4 minute, te je ubilježio 4 koša i 3 skoka. No, njegov Orlando poražen je od gostujućih Minnesota Timberwolvesa 96-101. Pobjedničku momčad predvodio je Kevin Garnett sa 25 poena i 18 skokova, dok je Turčin Hedo Turkoglu bio prvi strijelac Orlanda sa 32 koša.

Houston Rocketsi, predvođeni Tracyem McGradyem i kineskim centrom Yao Mingom, iznenadili su u gostima Phoenix, pobijedivši sa 127-107. McGrady je ubacio 38 koševa, a Ming je dodao 27 poena i čak 22 skoka, što mu je rekord karijere.