Cibona VIP - Maccabi Tel Aviv 74:91

ZAGREB, 11. ožujka 2005. (Hina) - U dvoboju trećeg kola D skupine TOP16 Eurolige košarkaši Cibone VIP izgubili su u četvrtak na večer uZagrebu od europskog prvaka Maccabi Tel Aviva 74:91.
ZAGREB, 11. ožujka 2005. (Hina) - U dvoboju trećeg kola D skupine TOP 16 Eurolige košarkaši Cibone VIP izgubili su u četvrtak na večer u Zagrebu od europskog prvaka Maccabi Tel Aviva 74:91.

Bio je to treći poraz "Vukova", te treća pobjeda izraelske momčadi u drugom krugu natjecanja.

Hrvatski prvak je odlično otvorio utakmicu. Prvu dionicu Zagrepčani su dobili rezultatom 29:27, a sredinom druge imali su i 13 koševa prednosti (44:31).

Međutim, Maccabi je pojačao igru i u trećoj dionici dostigao prednost, a potom u posljednjoj četvrtini posve razbio suparnika. U zadnjoj četvrtini Cibona je postigla svega devet, a primila 22 koša.

Najefikasniji u redovima Cibone VIP bili su Joke Vranković (24), Bader (13), te Popović (8) i Poljak (8), dok su Maccabi predvodili Jaskevičius (20), Baston (17), Burstein (16) i hrvatski reprezentativac Nikola Vujčić (16).