Skijanje: Janica smanjila zaostatak na 45 bodova

LENZERHEIDE/ZAGREB, 10. ožujka 2005. (Hina) - Hrvatska skijašica JanicaKostelić osvojila je četvrto mjesto na zadnjem spustu sezone Svjetskogkupa u švicarskom Lenzerheideu, smanjivši svoj zaostatak za AnjomPaersson u ukupnom poretku na 45 bodova.
LENZERHEIDE/ZAGREB, 10. ožujka 2005. (Hina) - Hrvatska skijašica Janica Kostelić osvojila je četvrto mjesto na zadnjem spustu sezone Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu, smanjivši svoj zaostatak za Anjom Paersson u ukupnom poretku na 45 bodova.

Kostelić je za pobjednicom Austrijankom Renatom Goetschl zaostala 84 stotinke sekunde, dok je njezina jedina suparnica za ukupnu pobjedu Svjetskog kupa Šveđanka Anja Paersson bila osma sa zaostatkom od 1.42 sekundi.

Janica je tako prije zadnje tri discipline smanjila zaostatak za Paersson u Svjetskom kupu za 18 bodova - Kostelić ima 1228 bodova, a Šveđanka 45 više (1273). Podsjetimo, u petak se vozi superveleslalom, u subotu slalom, a u nedjelju veleslalom.

Na stazi Silvano Bertramelli Janica je sjajno vozila i bila je vrlo blizu postolja. za drugoplasiranom Francuskinjom Ingrid Jacquemod zaostala je 27 stotinki, a za trećeplasiranom Nijemicom Hilde Gerg svega 17 stotinki. Paersson je imala skoro 60 stotinki slabije vrijeme od Janice, kojoj su nakraju pomogle Talijanka Ceccarelli i Austrijanka Dorfmeister ubacivši se između hrvatske i švedske skijašice.

Sa četvrtim mjestom u Lenzerheideu Janica Kostelić je stigla i do senzacionalnoga četvrtoga mjesta u ukupnom poretku spusta, discipline u kojoj je ove sezone radila čuda i čak osvojila naslov svjetske prvakinje. U najbržoj je disciplini Janica bila druga u Cortini i San Cicariu, četvrta u Lenzerheideu i Cortini, peta i sedma u Santa Caterini, te 10. i 13. u Lake Louiseu. U tih osam utrka osvojila je čak 387 bodova.

Goetschl je s pobjedom u Lenzerheideu po četvrti puta u karijeri uzela naslov u spustu. Austrijanka je u osam utrka skupila 567 bodova, druga je Gerg sa 495, treća Dorfmeister sa 432 boda.

1. Renate Goetschl (Aut) 1:26.89 minuta