HRVATSKI RUKOMETAŠI - SREBRNI

RADES, 6. veljače 2005. (Hina) - Hrvatski rukometaši osvojili susrebrno odličje na Svjetskom prvenstvu u Tunisu. U finalnom dvobojusvjetskog rukometnog prvenstva u Tunisu hrvatska reprezentacija jeizgubila od Španjolske 40:34 (21:13). Španjolska je novi svjetskiprvak, Hrvatska je na drugom mjestu, a Francuska na trećem.
RADES, 6. veljače 2005. (Hina) - Hrvatski rukometaši osvojili su srebrno odličje na Svjetskom prvenstvu u Tunisu. U finalnom dvoboju svjetskog rukometnog prvenstva u Tunisu hrvatska reprezentacija je izgubila od Španjolske 40:34 (21:13). Španjolska je novi svjetski prvak, Hrvatska je na drugom mjestu, a Francuska na trećem.

Finalna utakmica odigrana je u Radesu pred 12.000 gledatelja, a sudili su Nijemci Lemme i Ullrich.

HRVATSKA: Šola, Losert, Kaleb, Balić 6 , Lacković 3, Zrnić 2, Vori 4, Dominiković 2, Džomba 7 (5), Goluža 2 (1), Šprem 4, Špoljarić 1, Metličić 1, Buntić 2. Izbornik: Lino Červar

ŠPANJOLSKA: Hombrados, Barrufet, Entrerios 6,Rocas 2, Garabaya 2, Urios 4, Garralda 4, Lozano, Hernandez, Perez 1, Garcia 11 (2), Romero 4 (1), Ortega 3, Rodriguez 3. Izbornik: Juan Carlos Pastor

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10, Španjolska 8 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 6 (6), Španjolska 4 (3)

Prvo poluvrijeme završilo je prednošću Španjolaca od osam pogodaka. U drugom dijelu nije bilo preokreta.

Finalnu utakmicu u Radesu pratio je, u društvu tuniskog predsjednika Zine El Abidine Ben Alia i španjolske princeze Elene, i hrvatski premijer Ivo Sanader.

Predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić uputio je čestitku rukometnoj reprezentaciji u povodu osvajanja srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Tunisu.