SP rukomet: Hrvatska - Španjolska 33:31 -šira verzija

SFAX, 27. siječnja 2005. (Hina) - Hrvatska rukometna reprezentacijanastavila je nizati pobjede na 19. svjetskom prvenstvu u Tunisu. Udvoboju 4. kola C skupine olimpijski pobjedici i svjetski prvacipobijedili su Španjolsku 33:31 (15:15).
SFAX, 27. siječnja 2005. (Hina) - Hrvatska rukometna reprezentacija nastavila je nizati pobjede na 19. svjetskom prvenstvu u Tunisu. U dvoboju 4. kola C skupine olimpijski pobjedici i svjetski prvaci pobijedili su Španjolsku 33:31 (15:15).

Susret se igrao u dvorani 7. studenoga pred 2000 gledatelja, a sudili su Lauren i Nielsen (Danska).

HRVATSKA: Šola, Blažičko, Kaleb 2, Balić 8, Lacković 9, Zrnić, Vori 2, Dominiković, Džomba 4 (3), Goluža 2 (2), Šprem, Špoljarić 1, Metličić 1, Buntić 4

ŠPANJOLSKA: Hombrados, Barrufet, A.Entrerrios 3, Rocas 5, R.Entrerrios, Garabaya 1, Urios 1, Garralda 3, Hernandez 1, Perez, Garcia 8 (6), Romero 5, Ortega 1, Rodriguez 3

ISKLJUČENJA: Hrvatska 12 minuta, Španjolska: 6 minuta

CRVENI KARTON: Garralda

SEDMERCI: Hrvatska: 7 (5), Španjolska 8 (6)

Hrvatska reprezentacija upisala je i četvrtu pobjedu na svjetskom prvenstvu u Tunisu. Nakon Argentine, Japana i Australije, hrvatska vrsta je pobijedila i Španjolsku, te tako osigurala najmanje dva boda koje će nositi u drugi krug. Međutim, u dvoboju protiv "Crvene furije" ostali smo bez još jednog igrača. U sedmoj minuti je nakon sudara s jednim suparničkim igračem zbog bolova u koljenu igru napustio naš ponajboljki igrač Petar Metličić, kojise do kraja utakmice više nije vraćao u igru. Protiv Australaca smo ostali bez Venia Loserta, a velikih problema ima i Davor Dominiković.

Hrvatska reprezentacija je otvorila utakmicu obranom 5-1. Červar je ovim potezom pokušao iznenaditi suparnika, međutim njegov pokušaj nije se pokazao dobrim. U prvih 13 minuta primili smo 11 pogodaka, a postigli tek pet. Vori u prvom dijelu nije bio raspoložen, zapucao je tri zicera, te upisao dva isključenja. Uz to imali smo i niz tehničkih pogrešaka, pa nije niti čudilo visoko vodstvo Španjolaca. No, sredinom prvog dijela igra hrvatske vrste dobiva glavu i rep. Igrači su ubrzali protok lopte, Šola se probudio i prednost Španjolaca je lagano počela padati. Do kraj poluvremena uspjeli smo izboriti neodlučeno (15:15), a u drugom dijelu i preokrenuti rezultat. U 34. minuti imali smo plus 3, a u 49. minuti i četiri pogotka prednosti. Najzaslužniji za hrvatski trijumf bili su Lacković sa 9, Balić sa 8 pogodaka, te Šola sa 14 obrana.

Ovom pobjedom hrvatska je osigurala dva boda koja prenosi u drugi krug. U posljednjem kolu, u subotu u dvoboju protiv Švedske hrvatski igrači imat će priliku još jednom pobjedom izboriti četiri velika boda, koja bi nas približila plasmanu u polufinale.