FA Kup - pobjede Arsenala i Newcastle Uniteda

LONDON, 9. siječnja (Hina/Reuters) - Aktualni engleski nogometniprvak, Arsenal plasirao se u četvrto kolo nacionalnog FA Cupapobijedivši na Highburyu pred 36.000 gledatelja drugoligaša Stoke City2:1 (0:1).
LONDON, 9. siječnja (Hina/Reuters) - Aktualni engleski nogometni prvak, Arsenal plasirao se u četvrto kolo nacionalnog FA Cupa pobijedivši na Highburyu pred 36.000 gledatelja drugoligaša Stoke City 2:1 (0:1).

"Topnici" su do pobjede stigli teže nego što se očekivalo. Stoke City je u posljednjim minutama prvog poluvremena poveo pogotkom Wayne Thomasa. U nastavku utakmice Arsenal je ubacio u višu brzinu i preokrenuo rezultat golovima Jose Antonio Reyesa (50) i Robina van Persiea (70).

Treće kolo preskočio je i Newcastle United porazivši na gostovanju petoligaša, Yeading 2:0. Strijelci za "Svrake" bili su Lee Bowyer (51) i Shola Ameobi (61).