"Tresla se brda, rodio se miš. Oni su na neki način zbrojili prihode različitih udruga civilnog društva pod klevetom koju je Škoro jasno rekao u debati u nedjelju da sam 60 ili 70 posto novca u udruzi u kojoj sam radio, primjerice Zelenoj akciji, stavio u džep. To je čista kleveta", rekao je Tomašević na konferenciji za novinare.
Istaknuo je kako se udruge civilnog društva financiraju konkretno, za projekte za koje se javljaju na javne i transparentne natječaje državnim i drugim
institucijama za konkretne usluge, pa i socijalne.
Tomašević je podsjetio i da je vodio Zelenu akciju do 2012., a da je većina novca koje su uspjeli izboriti došla iz EU fondova na temelju projekata. Poručio je i da je najrigoroznija kontrola novca za projekte bila iz EU fondova, kazavši i da zbog toga Grad Zagreb nije povlačio novac iz EU fondova.
"Tada je Zelena akcija imala oko 20 zaposlenih i moja je plaća tada bila oko 6.700 kuna. Reći da se 60 posto tog novca 'izvlačilo u džep' je čista kleveta. To se može vidjeti iz imovinskih kartica i mene i svih mojih kolega koje su javno dostupne jer smo većina nas saborski zastupnici i javni dužnosnici", kazao je.
Dodao je i da je u Institutu za političku ekologiju imao primanja visine prosječne zagrebačke plaće.
Tomašević je ustvrdio da Škoro i dalje nastavlja kampanju dezinformiranja i lažnih optužbi.
"U ovoj kampanji Miroslav Škoro želi da se nastavi kontinuitet Bandićevog modela upravljanja, a to se vidi i po ljudima s kojima se okružio. Zlatko Hasanbegović koji je nekoliko godina bio dio vladajuće većine Milana Bandića, Ana Lederer koja je bila Bandićeva pročelnica, Nenad Matić koji je isto nekoliko godina bio u vladajućoj većini", naveo je.
"Ekipa koja je imala koristi od takvog modela upravljanja rukama i nogama sebori da ne dođe do promjene. Ali, doći će do promjene. To se vidjelo u prošlu nedjelju i vidi se u anketama", naglasio je Tomašević. Pozvao je DORH, USKOK i sve druge institucije da provjere sve knjige i transakcije i vide ima li ičega spornog.
Iz Domovinskog pokreta (DP) ustvrdili su u ponedjeljak kako su članovi platforme Možemo! iz zagrebačkog i državnog proračuna "izvukli" više od 100 milijuna kuna. U DP-u, među inim, tvrde da je u mnogim slučajevima "više od 70 posto tog javnog novca isplaćeno za plaće, honorare i putne naloge vođama Možemo", te da su njime financirali vlastite interese i svoje političke agende.