Obersnel je izrazio sućut obiteljima poginulih i suosjećanje sa svim stanovnicima područja pogođenih potresom. U kontaktu s gradonačelnicom Siska i gradonačelnikom Petrinje dogovoreno je da riječka gradska komunalna društva stave na raspolaganje svoja specijalizirana vozila, te su upućena u te gradove vozila za odvoz materijala, cisterne za vodu i druga vozila, rekao je gradonačelnik.
Istaknuo je i da su još jučer poslijepodne 14 vatrogasaca riječke Javne vatrogasne postrojbe s pet vozila ostišli na pogođena područja, a prirdužili su im se vatrogasci s vozilima drugih gradova i općina Primorsko-goranske županije.
Hrvatska je još jednom pokazala da se može ujediniti u pomoći kad je najpotrebnije, istaknuo je Obersnel.
U osvrtu na proteklu godinu u Rijeci naglasio je da je donijet niz mjera za pomoć poduzetnicima i građanima u prevladavanju korona krize, što je rezultiralo smanjenjem prihoda gradskog proračuna za 22 milijuna kuna, a predviđa se da će s krajem godine smanjenje biti dodatnih 2,5 do tri milijuna kuna. S druge strane pojavili su se dodatni troškovi pa su se morala donijeti dva rebalansa proračuna sa smanjenjem. Odrekli smo se aktivnosti za koje smo procijenili da nisu trenutno najvažnije, rekao je.
I projekt Europske prijestolnice kulture je pretrpio znatne posljedice pandemije, ali se uspjelo organizirati 390 različitih događanja a u uređenje kompleksa Benčić je uloženo oko 250 milijuna kuna, naveo je gradonačelnik.
Istaknuo je da je 2020. nastavljeno s uspješnim povlačenjem novaca iz europskih fondova u Rijeci, pa je ugovoreno povlačenje 160 milijuna kuna za projekte vrijedne 250 milijuna kuna. To su sortirnica otpada u Mihačevoj dragi, centar kompetencija za pametne gradove vrijedan oko 150 milijuna kuna i IT inkubator u bivšoj tvornici papira.