Dow Jones terminski indeks bio je u 14,00 sati u minusu 11, a Nasdaq indeks 4,5 bodova.
S&P terminski indeks oslabio je 2,8 bodova i ispod je fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
U posljednja četiri dana S&P 500 indeks porastao je 2,4 posto, primaknuvši se na samo jedan posto od najviše razine u povijesti, od 1.669 bodova, dosegnute u svibnju.
Taj bi uspon danas mogao biti prekinut jer je ulagače pokolebao podatak da je u lipnju kineski izvoz pao 3,1 a uvoz 0,7 posto u odnosu na isti mjesec prošle godine.
To ukazuje na slabost kako inozemne, tako i domaće potražnje, te na usporavanje rasta drugog po veličini svjetskog gospodarstva.
U fokusu ulagača danas će biti i zapisnik sa sjednice čelnika Feda u lipnju, koji bi mogao pokazati što središnja banka kani učiniti s poticajnim mjerama.
Nastavit će se i sezona objave poslovnih rezultata američkih kompanija za drugo tromjesečje. Prva su izvješća bila bolja od očekivanja, no treba reći da su analitičari letvicu postavili vrlo nisko.
U anketi Thomson Reutersa analitičari procjenjuju da su zarade kompanija iz sastava S&P 500 indeksa u proteklom tromjesečju porasle 2,9 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, dok bi prihodi mogli porasti 1,5 posto.
Na europskim se burzama danas trguje oprezno, nakon nekoliko dana neprekinutog rasta cijena dionica. Frankfurtski DAX, londonski FTSE i pariški CAC indeks bili su u 14,00 sati u minusu između 0,4 i 0,6 posto.